Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Mistrzostwa Polski Rallycross - Słomczyn - 19 czerwca

Mistrzostwa Polski Rallycross - Słomczyn - 19 czerwca

Mistrzostwa Polski Rallycross
Dodano: 10. 06. 2011
Tagi: Rallycross, Wyścigi, Słomczyn, Mistrzostwa Polski

19 czerwca tor wyścigowy w Słomczynie koło Grójca zamieni się w centrum Europy w kontaktowych wyścigach samochodowych Rallycross.

Do Polski przyjadą zawodnicy z Czech, Węgier, Austrii i Litwy, aby walczyć o Puchar Europy Strefy Centralnej. Na szutrowo asfaltowej nawierzchni zmierzą się pojazdy podzielone na klasy w zależności od mocy i pojemności silnika. Nie zabraknie potężnych aut z napędem na 4 koła i mocy 500 koni mechanicznych jak i bardziej popularnych w naszym kraju Fiatów Seicento czy Szayowozów zbudowanych na bazie Fiata 126p, na których startuje polska młodzież sportu samochodowego.  

Mistrzostwa Polski Rallycross
Mistrzostwa Polski Rallycross
Mistrzostwa Polski Rallycross
Zawody w Słomczynie będą V rundą Mistrzostw Polski Rallycross oraz IV rundą Pucharu Europy Strefy Centralnej. Równocześnie zostanie rozegrana eliminacja Pucharu Polski Rallycross oraz Pucharu Polski Junior Buggy. Będzie to więc prawdziwa motoryzacyjna niedziela. Uczestnicy przyjadą do Słomczyna niemal prosto z węgierskiego toru Mariapocs.
Tydzień wcześniej, czyli w najbliższy weekend odbędzie się IV runda MPRC i III runda CEZ. Polacy pojadą na Węgry jako liderzy klasyfikacji dywizji Super 1600 i Super Cars. Krzysztof Skorupski startujący w VW Polo Super 1600 przewodzi w klasie z napędem na przednią oś. Piotr Dyjak startujący w Mitsubishi Lancer Super Evo prowadzi w klasie aut z napędem na cztery koła. 

Mistrzostwa Polski Rallycross
Mistrzostwa Polski Rallycross
Niedziela 19.06.2011
  • 07:45 – 08:45 Trening wolny (4 okrążenia)
  • 09:00 – 09:45 Trening oficjalny
  • 10:30 1 bieg kwalifikacyjny
  • 12:00 2 bieg kwalifikacyjny 
  • 14:00 3 bieg kwalifikacyjny
  • 15:45 Finały
Autor: K. Szreder
Źródło: Informacja Prasowa
0
Komentarze do:

Mistrzostwa Polski Rallycross - Słomczyn - 19 czerwca

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl