Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » MiniSteam od Carlex Design - personalizacja idealna

MiniSteam od Carlex Design - personalizacja idealna

MiniSteam od Carlex Design
Dodano: 21. 09. 2012
Tagi: Mini, Mini Countryman, Carlex Design

Politycy zasiadający w Parlamencie Europejskim w trosce o bezpieczeństwo użytkowników chcą zakazać tuningu. Nowe przepisy miałyby obejmować zakaz zmian fabrycznych pojazdów. Niefabryczne felgi czy spojler zdyskwalifikują nas podczas badania technicznego. Kiedy ginie tuning, giną miejsca pracy i fenomenalne projekty takie jak te od Polskiej firmy Carlex Design. MiniSteam to idealne odzwierciedlenie powiedzenia "Jaki Pan taki kram" bo czy można posunąć się dalej w personalizacji? Sprawdźcie co o tym wyjątkowym projekcie mówią specjaliści Carlex. 

MiniSteam od Carlex Design
MiniSteam od Carlex Design
MiniSteam od Carlex Design
Mini to samochód, któremu nie brakuje stylu i niepowtarzalności... a jednak to właśnie ten model przekazano w nasze ręce, zlecając gruntowną metamorfozę. W wyniku prac samochód przeistoczył się w MiniSteama – niemal dzieło sztuki rodem z powieści sci-fi.
Taka koncepcja odmiany Mini Countrymana stanowiła odwzorowanie pasji jego właściciela – krzewiciela i oddanego entuzjasty steampunku (nurtu fantastyki naukowej sięgającego do korzeni sci-fi). Jest On on również właścicielem Wodnej Wieży –  jedynej w naszym kraju restauracji w stylu steampunk, w której całą przestrzeń wypełnia świat fantastyki naukowej.

MiniSteam od Carlex Design
MiniSteam od Carlex Design
MiniSteam od Carlex Design
Ponieważ steampunk to przede wszystkim wiarygodność, większość elementów wyposażenia MiniSteama stworzyliśmy z prawdziwej miedzi i mosiądzu, drewna i, oczywiście, skóry. Znalazły się tu m.in. wykonana z orzecha amerykańskiego podłoga , zrobiona z miedzi i drewna kierownica, w której, w miejscu poduszki powietrznej, zabudowaliśmy odnowiony mechanizm zabytkowego zegara z XIX w. Mechanizmy – jeden z ważniejszych elementów w steampunku – znalazły się również w siedziskach foteli, tworząc niepowtarzalną konstrukcję.

MiniSteam od Carlex Design
MiniSteam od Carlex Design
MiniSteam od Carlex Design
Oprócz elementów dodatkowych, wiele uwagi poświęciliśmy samej tapicerce – ręczne wykonanie ściegów zajęło mnóstwo czasu. Wszystkie plastikowe elementy wnętrza, na których nie znalazła się miedź bądź skóra, pokryliśmy fornirem i polakierowaliśmy na wysoki połysk, w ten sposób doprowadzając do końca prace we wnętrzu MiniSteama.

MiniSteam od Carlex Design
MiniSteam od Carlex Design
MiniSteam od Carlex Design
To  jednak nie wszystko. Poszliśmy o krok dalej, przystępując do etapu „dozbrajania" samochodu również z zewnątrz – na specjalne zamówienie powstały dyfuzory oraz... miedziany dach!- wykonany jednorazowo przez La Design Studio. By zapewnić jak najwyższą jakość, wykonana z miedzi nakładka została odciśnięta na specjalnie stworzonym w tym celu kopycie. Aby dopełnić całości, dobraliśmy kultowe 17-calowe felgi szprychowe BBS RS, które pokryto czterema mikronami miedzi i zabezpieczono bezbarwnym lakierem.

MiniSteam od Carlex Design
MiniSteam od Carlex Design
Oprócz tapicerki samochód otrzymał zestaw audio z miedzianymi dodatkami. Pomogli nam w tym przyjaciele z Pro-audio. Przewody zostały ukryte w miedzianych rurkach, a całość zamyka szyba o grubości 1 cm.Aby podkreślić miedziane dodatki na zewnątrz samochód otrzymał nowy super-matowy kolor. To zadanie otrzymali koledzy z Wrapstyle- najlepsi z najlepszych w dziedzinie zmiany koloru auta.

Warto również podkreślić, że samochód otrzymał jedyny w swoim rodzaju pakiet ospojlerowania wykonany na specjalne zamówienie według naszych rysunków. To sprawia, że każdy detal tego samochodu jest unikatowy i w zasadzie niepodrabialny.

Dopracowany w każdym detalu MiniSteam stał się żywym przykładem dzieło steampunkowego, w którym kunszt rzemieślniczy łączy się z designem i technologią, bez ograniczeń dla kreatywności i wyobraźni. Samochód oddaje klimat panujący w Wodnej Wieży – gdzie każdemu przedmiotowi nadano niepowtarzalny charakter, zmieniając go w gadżet „z duszą" – i stanowi przedłużenie charakteru tej restauracji.

Okazało się, że Mini Countryman jest doskonałą bazą do brawurowych modyfikacji odzwierciedlających estetykę steampunku i również w tym nowym stylu prezentuje się znakomicie.
Autor: K. Szreder
Źródło: Carlex Design
0
Komentarze do:

MiniSteam od Carlex Design - personalizacja idealna

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: