SELECT t.topic_id, t.topic_title, p.post_time, f.forum_id, f.forum_name FROM motokobiety_forum.phpbb_topics t, motokobiety_forum.phpbb_forums f, motokobiety_forum.phpbb_posts p WHERE f.forum_id = t.forum_id AND f.forum_id NOT IN (19,18,20,22) AND p.post_id = t.topic_last_post_id AND t.topic_title NOT REGEXP '^Komentarze do\:' ORDER BY t.topic_last_post_id DESC LIMIT 8
[250] MYSQL ERROR: 3 - Error writing file '/var/tmp/MYxYg52e' (Errcode: 28) Mick Schumacher zwycięża w swoim pierwszym starcie w wyścigach w niemieckich Mistrzostwach F4 ADAC Abarth
Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Mick Schumacher zwycięża w swoim pierwszym starcie w wyścigach w niemieckich Mistrzostwach F4 ADAC Abarth

Mick Schumacher zwycięża w swoim pierwszym starcie w wyścigach w niemieckich Mistrzostwach F4 ADAC Abarth

Mick Schumacher
Dodano: 29. 04. 2015
Tagi: Schumacher, Abarth, Wyścigi, Formuła 4, Mick Schumacher

Rundy otwarcia ADAC Formuły 4 Powered by Abarth, rozegranej na niemieckim torze Oschersleben, odniosły ogromny sukces.

Z udziałem 40 kierowców, na torze Oschersleben rozegrano niezwykle widowiskowe trzy wyścigi. W pierwszych dwóch zwyciężył osiemnastoletni Marvin Dienst, wyprzedzając w pierwszym wyścigu Estończyka Arona Ralfa i w drugim Holendra Janneau Esmeijera.

Mick Schumacher
Mick Schumacher
Mick Schumacher
Ostatni z trzech rozegranych wyścigów wygrał Mick Schumacher, szesnastoletni syn mistrza Michaela. Schumacher Junior wyprzedził Australijczyka Joey'a Mawsona. Niełatwy wyczyn, biorąc pod uwagę presję wytworzoną wokół niego przez media i udział 180 dziennikarzy z całego świata, którzy przyjechali zobaczyć promocyjną formułę F4 ADAC Abarth.
Na uwagę zasługują dobre miejsca Włocha Mattia Drudi, trzecie w pierwszych wyścigach, piąte w drugich i siódme w trzecich.

W klasyfikacji ogólnej Mistrzostw prowadzi Dienst, za nim Ralf i Mawson. Czwarty jest Drudi, piąty Schumacher.
Kolejna runda ADAC Formuły 4 Powered by Abarth rozegrana zostanie na austriackim torze Red Bull Ring 5,6 i 7 czerwca. Włoskie Mistrzostwa F.4 Powered by Abarth rozpoczynają się natomiast w przyszły weekend torze Vallelunga niedaleko Rzymu.

Mick Schumacher
Formuła 4 jest kategorią mocno wspieraną przez prezydenta FIA Jeana Todta i pozwalającą młodym kierowcom wywodzącym się z torów kartingowych zadebiutować w wysokiej klasy bolidach wyścigowych.

Wiek kierowców musi mieścić się w przedziale 15-18 lat, a oni sami muszą mieć doświadczenie na torach kartingowych. Tak jak Mick Schumacher, który zanim zadebiutował w bolidzie Abarth'a, w 2013 roku był trzeci w niemieckich Mistrzostwach i drugi w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w kartingu w 2014 roku.

Silnik Abarth'a napędzający bolid serii F4 ADAC Abarth to jednostka T-Jet 1400 cm3 o mocy 160 KM, idealna do napędu jednoosobowego Tatuusa, a także doskonały do szkolenia wyścigowych umiejętności. ADAC (niemiecki automobilklub) wybrał Abarth'a również ze względu na sukces odniesiony przez włoskie Mistrzostwa F4 Powered by Abarth w 2014 roku, w którym testowane była konkurencyjność i niezawodność silnika oraz nadwozia.
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Mick Schumacher zwycięża w swoim pierwszym starcie w wyścigach w niemieckich Mistrzostwach F4 ADAC Abarth

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: