Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Michał Kościuszko będzie promował Kraków

Michał Kościuszko będzie promował Kraków

Michał Kościuszko
Dodano: 23. 03. 2010
Tagi: SWRC, Kościuszko

Rajdowy Wicemistrz Świata JWRC 2009 Michał Kościuszko został dzisiaj oficjalnie ambasadorem miasta Kraków. W ramach projektu „Kraków – miasto mistrzów” promującego stolicę Małopolski, kierowca będzie reprezentował swoje rodzinne miasto poza granicami kraju.

Michal Kościuszko został zaproszony przez władze Krakowa do udziału w projekcie, którego celem jest promocja stolicy Małopolski. Władze liczą, że wraz z młodym rajdowcem zbudują i umocnią wizerunek Krakowa jako miasta otwartego, aktywnego i dynamicznego. Michał Kościuszko w roli ambasadora Krakowa będzie nie tylko promował Kraków poza granicami Polski, ale również uczestniczył w wydarzeniach lokalnych. Współpraca między sportowcem a miastem będzie polegała także na umieszczeniu logotypu Krakowa na samochodzie Ford Fiesta S2000, którym Michał startuje w ramach Rajdowych Mistrzostw Świata WRC oraz na kombinezonie. Po raz pierwszy logotyp Krakowa na samochodzie będzie prezentowany już w trakcie Rajdu Jordanii w dniach 1-3 kwietnia br.

Michał Kościuszko
Michał Kościuszko
Michał Kościuszko
Michał Kościuszko
Michał Kościuszko
Michał Kościuszko
Zależy nam na tym, aby Kraków był postrzegany jako miasto otwarte, aktywne i dynamiczne, miasto ludzi młodych - temu właśnie ma służyć projekt "Kraków – miasto mistrzów - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.
Michał Kościuszko to nie tylko ubiegłoroczny Wicemistrz Świata w klasyfikacji JWRC, ale również najlepszy polski rajdowiec 2009 roku wg rankingu Castrola. W Rajdowych Mistrzostwach Świata reprezentuje Polskę od roku 2007.

Jestem dumny, że mogę reprezentować Kraków na arenie międzynarodowej. Jest to moje rodzinne miasto, z którego wyjeżdżam i zawsze wracam po każdym starcie w Mistrzostwach Świata. Cieszę się, że jako pierwszy sportowiec będę promował to magiczne miasto w ramach programu „Kraków – miasto mistrzów – powiedział Michał Kościuszko.

W 2010 roku Michał Kościuszko jako kierowca zespołu Dynamic World Rally Team startuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata w dwóch pełnych cyklach SWRC i WRC Cup samochodem Ford Fiesta S2000. Zespół ma już za sobą udział w Rajdzie Meksyku, gdzie zajął 3.miejsce, zaś w roku bieżącym wystartuje jeszcze w rajdach Jordanii (1-3 kwietnia), Portugalii (28-30 maja), Finlandii (29-31 lipca), Niemiec (20-22 sierpnia), Francji (1-3 października) i Wielkiej Brytanii (12-14 listopada).
Autor: Ł. Łuniewski
Źródło: informacja prasowa
0
Komentarze do:

Michał Kościuszko będzie promował Kraków

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: