Strona główna » Kobieta » Uroda » Mezoterapia igłowa a botox – nowoczesny zastrzyk młodości

Mezoterapia igłowa a botox – nowoczesny zastrzyk młodości

Współczesna medycyna estetyczna idzie wciąż naprzód. Z roku na rok pojawiają się wciąż nowe urządzenia i zabiegi, wykorzystujące połączenie różnych technologii, które zwiększają przenikanie aktywnych preparatów nawilżających i odżywczych w głębokie warstwy skóry zapewniając odmłodzenie i odnowę procesów zachodzących w skórze.


Kremy i kosmetyki, których używamy na co dzień, pomimo, że ich skład jest coraz bardziej zaawansowany i dedykowany do walki z oznakami przemijającego czasu, nie są w stanie przeniknąć w głębsze warstwy skóry. Specyfiki te nie mogą skutecznie pokonać tzw. bariery naskórkowej dlatego też ich działanie obejmuje swym zasięgiem jedynie zewnętrzne warstwy naskórka. Efekt spłycenia zmarszczek, poprawy napięcia skóry jest więc z reguły niewielki i chwilowy.
Alternatywą są nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej, które bez użycia skalpela, przynoszą rewelacyjne i trwałe efekty w postaci odmłodzonej i pozbawionej zmarszczek cery.

Mezoterapia igłowa to innowacyjny zabieg przeciwzmarszczkowy, którego szybki i trwały efekt widoczny jest poprzez bezpośrednie działanie preparatów odżywczych zawierających w swym składzie substancje aktywne takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, penta-peptydy, kwas pirogronowy, witaminę C lub kofeinę. Odpowiednio dobrane odżywcze koktajle dostarczane są do skóry na głębokość około 1-2 mm, za pomocą igły i strzykawki lub specjalnym pistoletem. Mikroiniekcje wykonywane są dokładnie w miejscach na skórze, które wymagają regeneracji i nawilżenia dlatego też pozwalają na precyzyjną walkę z niedoskonałościami.

Efekt jest szybki i trwały zmarszczki poziome czoła, linie wokół oczu a w szczególności tak zwane kurze łapki, bruzdy w okolicach ust ulegają znacznemu spłyceniu dzięki czemu skóra zyskuje naturalnie młodszy wygląd. Zabieg można również zastosować w celu poprawy jakości skóry na szyi, dekolcie, pośladkach, udach, brzuchu i piersiach.

Mezoterapia igłowa to zabieg, który znacząco zwiększa gęstość skóry i wypełnia zmarszczki dlatego też cieszy się popularnością wśród osób po 35 roku życia. Może być jednak również stosowany profilaktycznie u osób młodszych aby spowolnić starzenie się skóry i poddać ją rewitalizacji. Dla osiągnięcia pożądanego, a przede wszystkim trwałego efektu terapia powinna być powtarzana po 10-14 dniach w ciągu dwóch miesięcy, a następnie dla utrwalenia efektu polecany jest 1 zabieg w ciągu miesiąca przez okres pół roku.

Mezoterapia igłowa to zabieg, który nie tylko redukuje zmiany związane z procesem starzenia się skóry. Doskonale sprawdza się również przy redukcji i usuwaniu cellulitu, rozstępów, blizn, a także w leczeniu chorób owłosionej skóry głowy np. nadmierne wypadanie włosów, łysienie plackowate.

Popularnym zabiegiem, który doskonale i na długi czas radzi sobie z efektami przemijającego czasu jest również wypełnianie zmarszczek toksyną botulinową czyli zabieg popularnie nazywany botoxem. Zabieg ten, stosowany od lat, głównie w celu pozbycia się zmarszczek mimicznych, posiada zarówno sporą liczbę zwolenników jak i przeciwników. Botulina czyli jad kiełbasiany to jedna z najsilniej działających toksyn.

Zabieg botoxu polega na wstrzyknięciu za pomocą strzykawki i bardzo cienkiej igły niewielkiej ilości toksyny, precyzyjnie do miejsca powstawania zmarszczki. Wstrzyknięta toksyna powoduje rozluźnienie mięśni i wygładzenie zmarszczek. Zastosowana podczas zabiegu dawka toksyny nie jest szkodliwa dla zdrowia, a przynosi rewelacyjne rezultaty w postaci całkowitego lub częściowego pozbycia się zmarszczek mimicznych.
Autor: .
Źródło: Iza Walkiewicz, exentis.pl