Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Mary Barra - najpotężniejszą kobietą w biznesie

Mary Barra - najpotężniejszą kobietą w biznesie

Mary Barra
Dodano: 08. 02. 2014
Tagi: Kobieta, General Motors, Mary Barra

Mary Barra - CEO* General Motors -  została uznana za najpotężniejszą kobietę w biznesie w najnowszej liście "50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Biznesie: Global Edition" brytyjskiego magazynu "Fortune".

Nowa szefowa GM, to pierwsza kobieta zarządzająca globalnym producentem samochodów. Na powyższej liście uplasowała się nad prezesem i dyrektorką generalną IBM  - Ginni Rometty, szefową Pepsi - Indrą Nooyi, CEO Petrobras - Marią das Gracas Silva Foster i oraz COO** Facebooka - Sheryl Sandberg.

Mary Barra
Mary Barra
Mary Barra
Przypomnijmy, że Mary Barra objęła stanowisko dyrektora generalnego General Motors w dniu 15 stycznia, po spędzeniu całego karierę na firmę z siedzibą w Detroit. Barra, która nadzoruje ponad 210.100 pracowników w 396 obiektach na sześciu kontynentach, zastąpiła byłego szef GM - Dana Akersona.

Magazyn Fortune w przygotowując ranking wziął pod uwagę wielkość i znaczenie działalności gospodarczej, kondycję firmy, a także ogólny rozwój kariery liderów.

* CEO - z j.ang.: dyrektor generalny

** COO - z j.ang.: dyrektor pionu operacji

Autor: E. Domańska
Źródło: autoevolution
0
Komentarze do:

Mary Barra - najpotężniejszą kobietą w biznesie

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl