Strona główna » Motocykle » Aktualności - motocykle » Marquez i Pedrosa gotowi do rozpoczęcia pierwszego przedsezonowego testu w Sepang

Marquez i Pedrosa gotowi do rozpoczęcia pierwszego przedsezonowego testu w Sepang

Marquez i Pedrosa
Dodano: 02. 02. 2016
Tagi: Honda, MotoGP, Pedrosa, Marquez, Wyścigi motocyklowe, MotoGP 2016

Pierwszy oficjalny test rozpocznie się dzisiaj w Malezji na torze Sepang. Marc Marquez i Dani Perdosa już nie mogą się doczekać powrotu do akcji na swoich RC213V – wracają bowiem po dwóch miesiącach przerwy, kiedy obowiązywał zakaz przeprowadzania jakichkolwiek testów.

1 lutego 2016
W garażu Honda Repsol Team czekaja na nich dwa motocykle RC214V, wyposażone w dwa różnie skonfigurowane silniki: z jednego z nich korzystali podczas testów w Jerez, natomiast drugi przeszedł modyfikacje w specyfikacjach.
Zawodnicy testowi HRC, Hiroshi Aoyama i Takumi Takahashi, spędzili minione dwa dni na wykonywaniu prób z nowym prototypem RC213V, który teraz dostaną oficjalni kierowcy teamu i będą go sprawdzać przez najbliższe 3 dni.

Marquez i Pedrosa
Takeo Yokoyama, Technical Director: „Jesteśmy zaledwie dzień przed rozpoczęciem przedsezonowych testów. Oczywiście teraz przepisy są całkowicie nowe, także opony Michelin oraz wspólne oprogramowanie , więc mamy sporo rzeczy do sprawdzenia. Najpierw jednak Marc i Dani muszą złapać swój rytm po prawie dwóch miesiącach przerwy. Kierowcy mają do dyspozycji dwa różne motocykle z dwoma typami specyfikacji. Będziemy przeprowadzać między nimi porównanie oraz będziemy także sprawdzać zawieszenia, elektronikę oraz opony. Mamy nadzieję, że po trzech dniach testów będziemy już znali kierunek naszego dalszego rozwoju, który pomoże nam w trakcie testów w Philip Island oraz w Katarze. Przez ostatnie dwa dni prowadziliśmy badania z naszymi dwoma kierowcami testowymi –Aoyamą i Takahashim. Warunki na torze są dalekie od idealnych, ale i tak znaleźliśmy kilka dobrych wskazówek . Rzeczy, które zadziałały zostaną przekazane naszym kierowcom, Marcowi i Daniemu i mam nadzieję, że im także uda się wykazać , że poszliśmy w dobrym kierunku.”  
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Marquez i Pedrosa gotowi do rozpoczęcia pierwszego przedsezonowego testu w Sepang

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: