Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Marc Marquez po raz trzeci otrzymuje nagrodę BMW M Award

Marc Marquez po raz trzeci otrzymuje nagrodę BMW M Award

Marc Marquez BMW M Award 2015
Dodano: 24. 11. 2015
Tagi: BMW, MotoGP, Marquez, BMW M Award

Nagrodę BMW M Award 2015 otrzymuje: Marc Marquez. W tym sezonie MotoGP Hiszpan był znów najszybszy w kwalifikacjach w królewskiej klasie wyścigów i tym samym zdobył to renomowane zwycięstwo już po raz trzeci z rzędu.

Nagroda BMW M Award przyznawana jest od 2003 r. corocznie przez partnera MotoGP, firmę BMW M GmbH. Na końcu każdego sezonu zwycięzca nagradzany jest ekskluzywnym i indywidualnym samochodem BMW M. W roku 2015 nagrodą dla zwycięzcy w kwalifikacjach jest nowe BMW M6 Cabrio z indywidualnym wyposażeniem dodatkowym.

Marc Marquez BMW M Award 2015
Marc Marquez BMW M Award 2015
Marc Marquez BMW M Award 2015
Tegoroczne auto zwycięzcy jest typowym wyczynowym samochodem BMW M. BMW M6 Cabrio napędzana 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo o mocy 560 KM (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,3 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 239 g/km). Cabrio przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,3 s, a jego prędkość maksymalna (ograniczona elektronicznie) wynosi 250 km/h.
Technologie BMW M, takie jak skrzynia dwusprzęgłowa z Drivelogic, hamulce węglowo-ceramiczne M, dynamiczna kontrola amortyzatorów i aktywny mechanizm różnicowy M gwarantują idealne, sportowe właściwości jezdne. Sportowy wygląd tegorocznego samochodu dla laureata nagrody BMW M Award widać również na zewnątrz: wzrok przyciągają m.in. ekskluzywny lakier BMW Individual „mroźny błękit metalizowany”, 20-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich Double Spoke 343 M z ogumieniem mieszanym, pełna tapicerka BMW Individual ze skóry merynosów o delikatnej fakturze w kolorze białego opalu oraz listwy wewnętrzne BMW Individual w czarnym lakierze fortepianowym. Oprócz tego samochód zwycięzcy wyposażony jest w wiele części BMW M Performance.

Marc Marquez BMW M Award 2015
Marc Marquez BMW M Award 2015
Marc Marquez BMW M Award 2015
Wraz z trzecim zdobyciem nagrody BMW M Award Marquez dołączył do rekordzistów Valentino Rossiego i Caseya Stonera. Oprócz tego Hiszpan jest pierwszym zawodnikiem, który zdobył nagrodę BMW M Award trzy razy z rzędu. W roku 2013 Marquez był pierwszym nowicjuszem, który wywalczył to wyjątkowe wyróżnienie. Już w swoim debiutanckim sezonie w królewskiej klasy wyścigów zdobył pozycję najszybszego kierowcy w kwalifikacjach. W roku 2014 powtórzył tej sukces i również w roku 2015 zabrał w kwalifikacjach najwięcej punktów do nagrody BMW M Award.

Marquez startował w tym sezonie łącznie osiem razy z pole position i zdobywając 365 punktów, znów ze znaczną przewagą wygrał nagrodę BMW M Award. Oficjalne wręczenie nagrody odbyło się w sobotę w ramach zamknięcia sezonu MotoGP w hiszpańskiej Walencji. BMW M6 Cabrio przekazane zostało Marquezowi przez Carmelo Ezpeletę, Prezesa Dorna Sports, i Franka van Meela, Prezesa BMW M GmbH.

„Cieszę się bardzo, że zdobywam nagrodę BMW M Award po raz trzeci z kolei”, mówił Marquez podczas uroczystości wręczenia w Walencji. „Dla nas, kierowców, to wyróżnienie jest zawsze czymś wyjątkowym. BMW M6 to fantastyczny samochód. Podoba mi się jego przyspieszenie i prowadzenie. Fakt, że jest to BMW M6 Cabrio, sprawia, że nagroda jest jeszcze bardziej wyjątkowa. Po raz pierwszy wygrywam kabriolet, a że mieszkam w Hiszpanii, to dla mnie idealny samochód. Nie mogę się doczekać, żeby wsiąść i ruszyć w drogę.”

„Nagroda BMW M Award jest ważnym elementem naszego wieloletniego udanego partnerstwa z BMW M GmbH”,
mówi Carmelo Ezpeleta, Prezes Dorna Sports. „To świetnie, że BMW M GmbH nagradza osiągnięcia naszych zawodników MotoGP w kwalifikacjach w tak wyjątkowy sposób. Nagroda BMW M Award już od 13 lat jest jedną z atrakcji każdego sezonu MotoGP, a mimo to firmie BMW M GmbH każdego roku udaje się przelicytować samych siebie. Wraz z BMW M6 Cabrio przekazujemy Marcowi Marquezowi absolutnie fascynujący wyczynowy samochód. Serdeczne mu gratuluję – jestem przekonany, że tegoroczna nagroda przyniesie mu wiele radości.”

„Marc Marquez już przed dwoma laty zapisał się w historii jako pierwszy debiutant, który zdobył nagrodę BMW M Award. Teraz jest pierwszym kierowcą, który zdobył to zwycięstwo po raz trzeci z rzędu. Serdeczne gratulacje również za to imponujące osiągnięcie”,
mówił Frank van Meel, Prezes BMW M GmbH. „BMW M Award jest ważnym filarem naszego zaangażowania w MotoGP, a przy wyborze nagrody chcemy każdego sezonu pokazać coś niezwykłego. Myślę, że z BMW M6 Cabrio udało nam się to po raz kolejny. Jesteśmy dumni, że nagroda BMW M Award jest tak ważna dla zawodników MotoGP, którzy mają ciągłą styczność z innowacjami technologicznymi, najwyższymi osiągami i ciągłą jazdą na limicie. Pokazuje to, że nasze produkty wyróżniają dokładnie te cechy i dlatego cenione są przez najszybszych motocyklistów świata. Życzymy Marcowi Marquez, aby jego BMW M6 Cabrio przyniosło mu wiele radości i cieszymy się już na kolejny sezon i nagrodę BMW M Award 2016.”

Nagrodę BMW M Award przyznano w roku 2015 po raz 13. Analogicznie do punktacji za wyścigi każdy startujący w każdy weekend Grand Prix otrzymuje punkty za zdobyte miejsce w kwalifikacji. Za pole position przyznawanych jest 25 punktów, za miejsce startowe 20, a za trzecie miejsce 16 punktów. I tak dalej aż do 15. miejsca startowego, za który przyznawany jest jeden punkt. Kierowca, który na koniec sezonu zbierze największą ilość punktów, wygrywa nagrodę BMW M Award. Zdobywcy trzech nagród BMW M Awards, Marc Marquez, Valentino Rossi i Casey Stoner, to dotychczasowi rekordziści – Marquez jest przy tym jedynym kierowcą, który zdobył nagrodę BMW M Award trzy razy z rzędu. Jego krajan, Jorge Lorenzo, wyróżniony został dotychczas dwa razy jako najlepszy w kwalifikacjach. Sete Gibernau i Nicky Hayden wygrali jeden raz.
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Marc Marquez po raz trzeci otrzymuje nagrodę BMW M Award

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl