Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Łódź: Spotkaj się z legendarnym polskim pilotem rajdowym - Maciejem Wisławskim

Łódź: Spotkaj się z legendarnym polskim pilotem rajdowym - Maciejem Wisławskim

Maciej Wisławski
W najbliższy weekend (9 - 10 lipca) w Porcie Łódź pojawi się jeden z najsłynniejszych polskich pilotów rajdowych – Maciej Wisławski. Dodatkowo w Centrum będzie można obejrzeć prezentację nowego modelu samochodu światowej marki, a także wziąć udział w konkursie.

Maciej Wisławski swoją karierę rajdową rozpoczynał od startów w 1973 roku, jeszcze za kierownicą Syreny 104. Dwa lata później startował już w rajdach jako pilot. Swoje największe sukcesy odnosił razem z Krzysztofem Hołowczycem, z którym zaczął jeździć w 1988 roku. Dwa razy w swojej karierze, wspólnie z mistrzem kierownicy, zdobył Mistrzostwo Polski.

Maciej Wisławski
Następnie, również z Hołowczycem, otrzymał tytuł Rajdowego Mistrza Europy. Kolejny wielki sukces to Rajdowe Mistrzostwach Świata w Rajdzie Argentyny, gdzie duet Hołowczyc – Wisławski zajął 7 miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 w kategorii Teams Cup. W swojej karierze pilotował również Leszka Kuzaja i Sebastiana Frycza oraz Macieja Lubiaka. Obecnie jest pilotem Kajetana Kajetanowicza i Radosława Type.
Maciej Wisławki pojawi się w Porcie Łódź w dniach 9 – 10 lipca. Spotkanie z mistrzem zostanie połączone z ekspozycją nowego modelu samochodu Seat Ateca. Na fanpagu marki będzie można także wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będą vouchery na przelot do słonecznej Hiszpanii.
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Łódź: Spotkaj się z legendarnym polskim pilotem rajdowym - Maciejem Wisławskim

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: