Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Land Rover i Jaguar z systemem omijania dziur

Land Rover i Jaguar z systemem omijania dziur

JLR system dziury
Dodano: 11. 06. 2015
Tagi: Jaguar, Land Rover

Wizja autonomicznych samochodów jest coraz bardziej realna. Kierowca wyręczany jest przez szereg systemów, wiele wskazuje na to, że kolejny pojawia się na horyzoncie. Jaguar i Land Rover pracują nad technologią, która za pomocą sensorów wykryje dziury i wyrwy w drodze i pomoże je ominąć.

JLR system dziury
JLR system dziury
JLR system dziury
15 miliardów złotych rocznie - tyle rocznie wydają kierowcy na naprawdę uszkodzeń wywołanych nierównościami w nawierzchniach. Jaguar i Land Rover decydują się na montaż systemu kamer i czujników, który stale monitoruje drogę. Co więcej dostosuje do nierówności pracę zawieszenia, a w przypadku bardzo dużej dziury, może nawet zatrzymać pojazd. Podobne rozwiązanie stosowane jest na przykład w Mercedesie Klasy S, ale w tym przypadku program będzie połączony z innymi samochodami, który powiadomi o przeszkodzie. Ba! Wyśle informacje do lokalnych władz! 
System wydaje się całkiem ciekawą propozycją, tylko w naszym kraju bardzo szybko mogłoby dojść do przegrzania serwerów...
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Land Rover i Jaguar z systemem omijania dziur

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl