Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Kurz pot i płeć piękna - kobiety na Dakarze

Kurz pot i płeć piękna - kobiety na Dakarze

Kobiety Dakar
Dodano: 05. 01. 2015
Tagi: Dakar, Catherine Houles, Laia Sanz, Sandrine Ridet

Drugi etap Villa Carlos Paz - San Juan przed nami. Na starcie pojawi się również płeć piękna, która coraz mocniej rozpycha się w tym zdominowanym przez mężczyzn rajdzie.

W pierwszym etapie Buenos Aires - Villa Carlos Paz zachwyciła 30-letnia hiszpanka Laia Sanz, na mecie stawiła się jako 16 motocyklistka. Swoją przygodę z Dakarem rozpoczęła już 4 lata temu, od razu wygrywając klasyfikację kobiet. Przed rokiem zakończyła Dakar na 16 pozycji co zaoowcowało pierwszym w historii kontraktem z fabrycznym zespołem. Dziś jest częścią teamu Hondy. Jak sama przyznaje, spodziewała się lepszego wyniku po pierwszym etapie, ale cieszy ją lepsza pozycja startowa, która będzie miała olbrzymie znaczenie. 

Kobiety Dakar
Kobiety Dakar
Kobiety Dakar
Na starcie Dakaru pojawiło się auto, które od razu zwraca na siebie uwagę - niech żyje róż! Na pokładzie Isuzu zasiadają Catherine Houles i Sandrine Ridet jedyna w pełni kobieca załoga startująca w wyścigu. Catherine Houles, to 12-krotna uczestniczka Rajdu Gazeli, które rokrocznie odbywają się w Afryce. Na podium stawała pięciokrotnie. A jaki cel przyświeca kobietom w Dakarze? Przede wszystkim dotrzeć do mety, od czasu rozgrywania rajdu w Ameryce Południowej ukończyła go tylko jedna załoga kobieca. Po pierwszym etapie Francuzki zajmują 128 pozycję.
Kobiety DakarKobiety Dakar
Kobiety Dakar
Kobiety Dakar
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Kurz pot i płeć piękna - kobiety na Dakarze

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl