Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Kuba Giermaziak odwiedzi... rondo w Malborku!

Kuba Giermaziak odwiedzi... rondo w Malborku!

Kuba Giermaziak

Czy rondo może wyprzeć Zamek krzyżacki z grona najważniejszych celów odwiedzin Malborka? Brzmi to absurdalnie, ale... tak! Jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców wyścigowych, Kuba Giermaziak, wybierze się 18 maja do Malborka, aby pokazać jak należy poprawnie przejechać przez prawdopodobnie najbardziej skomplikowane rondo w Polsce. Można śmiało rzec, że na ten jeden dzień była stolica państwa zakonnego stanie się... Le Mans polskich rond!

Kuba Giermaziak

 

Jednakże Kuba Giermaziak nie wykorzysta malborskiego skrzyżowania do tzw. „palenia gumy”, ale pokaże jak należy poprawnie poruszać się po danym rondzie. Wszystko to w ramach akcji CSR „Dookoła Koła” Banku Zachodniego WBK, której celem jest promocja bezpiecznego poruszania się po skrzyżowaniach z ruchem okrężnym.

 

Na czym ona polega? Na dedykowanej stronie akcji (http://www.jakjezdzisz.pl/dookola-kola) polscy kierowcy zgłaszali lub głosowali na ronda, które sprawiają im spore problemy. Na podstawie rankingu Kuba Giermaziak wybrał  pięć, na których pojawi się z ekipą wideo pokazując kilka możliwych wariantów przejazdu przez dane skrzyżowanie. Dzięki poradom kierowcy wyścigowego powstaną filmy instruktażowe z najbardziej skomplikowanych rond w Polsce.

 

Jedno z nich znajduje się na skrzyżowaniu ulicy Konopnickiej z Reymonta w Malborku i jest prawdopodobnie... najmniejszym rondem w Polsce! Nie oznacza to jednak, że należy do najłatwiejszych - wielu kierowców nie tylko kończy manewr z kolizją, ale wykonuje go po prostu niepoprawnie, co skutkuje mandatami. Nic dziwnego zatem, że kierowcy wybrali je jako najbardziej skomplikowane w ramach akcji „Dookoła Koła”. Czy czterometrowe rondo będzie wyzwaniem dla uczestnika 24-godzinnego wyścigu w Le Mans? Jesteśmy pewni, że wbrew pozorom... łatwo nie będzie.

 

Nie ukrywam, że jestem dość podekscytowany moimi odwiedzinami w Malborku - powiedział Kuba Giermaziak. - Zwycięskie rondo z pozoru jest bardzo proste, jednakże na małej przestrzeni czyha mnóstwo niespodzianek. Mam nadzieję, że moja obecność na tym rondzie oraz powstałe wideo instruktażowe pozwoli kierowcom z Malborka i okolic dokładnie poznać to skrzyżowanie.

 

Akcja „Dookoła Koła” jest częścią projektu CSR Banku Zachodniego WBK o nazwie Jak Jeździsz. Jej celem jest promocja bezpiecznej jazdy na drogach oraz uświadomienie kierowcom, aby odpowiedzialnie zachowywali się „za kółkiem". Akcja prowadzona jest przede wszystkim na Facebooku (www.facebook.com/jakjezdzisz) za pomocą edukacyjnych memów, które mają na celu uczyć kierowców jak należy bezpiecznie zachowywać się na polskich jezdniach.

 

Ambasador  projektu „Jak Jeździsz" zamierza również odwiedzić Warszawę (Rondo "Radosława"), Poznań (Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego), Będzin (Rondo "Nerka") oraz Łódź (Rondo Solidarności). Każde z nich charakteryzuje się innym stopniem trudności, jednak wszystkie są dużym wyzwaniem. Jakie będą wrażenia Kuby Giermaziaka? Przekonamy się już na początku czerwca, po zakończeniu nagrań ze wszystkich skrzyżowań.

Autor: .
Źródło: informacja prasowa
0
Komentarze do:

Kuba Giermaziak odwiedzi... rondo w Malborku!

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl