Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Klaudia Podkalicka za kierownicą Lexusa RC F

Klaudia Podkalicka za kierownicą Lexusa RC F

Klaudia Podkalicka

Pod koniec kwietnia na Torze Poznań - z udziałem znanego niegdyś, jako Stig kierowcy wyścigowego z Wielkiej Brytanii, Bena Collinsa i Klaudii Podkalickiej - odbyła się impreza Lexus Driving Emotions. Przez pięć dni na torze trwały zmagania z udziałem zaproszonych gości oraz Lexusów RC F i GS F.Rozmawialiśmy z Klaudią o wrażeniach zza kierownicy obu tych samochodów.

Klaudia Podkalicka
Klaudia Podkalicka
Klaudia Podkalicka

 

- Za kierownicą Lexusa RC F ścigałaś się na Torze Poznań z legendarnym Benem Collinsem…

 

- Niesamowita przygoda i wyzwanie. Jestem pod dużym wrażeniem, zwłaszcza że niektóre z wyścigów z Benem udało mi się wygrać. Zaliczyłam też wiele przegranych, bo on jest perfekcyjnym kierowcą. Cieszę się, że to właśnie z nim mogłam rywalizować i uczyć się od niego, przez wspólne starty. Podpatrzyłam nieco z jego wyścigowej kuchni i myślę, że podołałam. Było szybko i emocjonująco, walka „blacha w blachę”. O to chodziło. 

 

- Poznałaś Lexusy RC F i GS F. Jak oceniasz te samochody?

 

- Najbardziej przypadł mi do gustu RC F. Lubię takie zwinne coupe. Dla mnie to samochód z pazurem, który sprawia, że jazda jest bardziej pikantna. Z kolei GS F jest fajną limuzyną z identycznym silnikiem i o zbliżonych osiągach, ale oferującym o wiele więcej miejsca. Dwa samochody, zarazem podobne i tak różne. Jeden duży, drugi mały - o niemal identycznych parametrach. Bardzo podobne samochody, ale zupełnie inna jazda. Ja zdecydowanie wybrałabym RC F-a z myszkującym tyłem i bardziej agresywnym charakterem. Sedan przyda się tym, którzy chcą praktycznego, ale szybkiego auta i chcą podzielić się radością z jazdy z pasażerami.

Klaudia Podkalicka
Klaudia Podkalicka

 

- Czym się zatem wyróżniają? Są podobne, czy jednak całkiem inne?

 

- Lexus GS F to przewidywalność, nie powinien nas niczym zaskoczyć. Fajnie się rozpędza i hamuje, jest dobry trakcyjnie. Przede wszystkim, dużo w nim miejsca. Mamy więc połączenie limuzyny ze sportem. Lubię to. Natomiast RC F ma pazur. Potrafi zaskoczyć i pokazać, że nie jesteśmy tak dobrymi kierowcami, jak nam się wydawało - ale tylko wtedy, gdy wyłączymy całkowicie kontrolę trakcji. Na pozór są podobne, a tak naprawdę - każdy z tych samochodów jest inny i na swój sposób, wyjątkowy.

 

- Dziękujemy za rozmowę.


Autor: .
Źródło: Mototarget
0
Komentarze do:

Klaudia Podkalicka za kierownicą Lexusa RC F

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: