Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Klaudia Podkalicka w Rajdzie Polski

Klaudia Podkalicka w Rajdzie Polski

Klaudia Podkalicka
Klaudia Podkalicka, obok Krzysztofa Hołowczyca, otworzy tegoroczny Rajd Polski. Wystartuje z numerem 000 i będzie jedyną kobietą za kierownicą samochodu w tej imprezie.
Zobacz także: Klaudia Podkalicka - kierunek Dakar. »
Rajd Polski rozpoczyna się już w ten czwartek. Najlepsi kierowcy WRC będą ścigać się na 22 szutrowych odcinkach specjalnych o łącznej długości 317 km, poprowadzonych po pięknych terenach Mazur.

Klaudia Podkalicka
Klaudia Podkalicka
Trasa całego rajdu liczy 1210 km. Baza zlokalizowana jest w Mikołajkach. Organizatorzy przygotowali nowe ciekawe próby, aby były jeszcze bardziej atrakcyjne zarówno dla kierowców, jak i kibiców oraz mediów.
“Bardzo się cieszę, że zostałam zaproszona przez Organizatorów rajdu jako jedna z trójki kierowców otwierających odcinki sportowe. To dla mnie duża przyjemność i wielki zaszczyt” - mówi Klaudia Podkalicka.

Klaudia pojedzie za kierownicą swojego Mitsubishi Pajero, którym startuje w Pucharze Świata Cross Country oraz Mistrzostwach Polski w rajdach terenowych.

“Jestem kierowcą wyścigowym i rajdowym, ale nigdy nie miałam okazji wystartować w rajdzie WRC. Czeka mnie wspaniała przygoda wśród najlepszych. Już nie mogę się doczekać pierwszego startu.” -
dodaje Podkalicka.

PZM 73. Rajd Polski to siódma runda mistrzostw świata FIA w 2016 roku. Po raz dwunasty zostanie rozegrany na mazurskich drogach.
Autor: .
Źródło: Mototarget
0
Komentarze do:

Klaudia Podkalicka w Rajdzie Polski

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: