Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Klaudia Podkalicka startuje w Baja Poland

Klaudia Podkalicka startuje w Baja Poland

Klaudia Podkalicka
Zespół otoMoto Team wyczekiwał startu w Baja Poland miesiącami...W tym roku startuje rekordowa liczba zawodników. Na listach zgłoszeń widnieją w sumie aż 64 załogi z 14 krajów: Argentyny, Belgii, Brazylii, Czech, Francji, Kazachstanu, Niemiec, Polski, Portugalii, Rosji, Słowacji, Wenezueli, Węgier i Włoch. Klaudia Podkalicka otrzymała numer startowy 119.

Klaudia Podkalicka
Klaudia Podkalicka
Klaudia Podkalicka
Klaudia Podkalicka: „Nie mogłam doczekać się tego rajdu! Wyścigi VWCC trochę zablokowały nasze starty w Cross Country, ale nigdy nie powiedziałam, że rezygnujemy. Wręcz odwrotnie! Chcę stanąć na starcie rajdu Dakar, ale czas pokaże czy są na to szanse. To jest ogromna inwestycja. Niestety podczas tegorocznej edycji Baja Poland na fotelu pilota zabraknie Joanny Madej. Kłopoty zdrowotne...Tym samym informuję, iż moim pilotem jest Piotr Binaś, jeździliśmy razem w zeszłym sezonie. Dogadujemy się świetnie, także będziemy walczyć! Miasteczko rajdowe już stoi, przeszliśmy wszystkie niezbędne procedury kontrolne, w zespole dopinamy ostatnie sprawy i od dnia dzisiejszego naszą bazą jest ul. Szafera w Szczecinie Serdecznie zapraszam do Szczecina na ten niesamowity rajd! 768 kilometrów z czego 480 km to próby sportowe, dla maszyny to wielkie wyzwanie. My jako zespół musimy być gotowi na wszystko! Patrzymy wysoko, jesteśmy u siebie - odcinki zweryfikują te plany. Trzymajcie kciuki za otoMoto Team :)”

Piotr Binaś: „Rajd Baja Poland od zawsze był mi bardzo bliski. Jednak nie spodziewałem się takiego przebiegu wydarzeń...W środę otrzymałem telefon od Klaudii z pytaniem, czy jedziemy razem? Długo się nie musiałem zastanawiać, ponieważ znamy się ze wspólnych startów w sezonie 2012 i systematycznej współpracy w zespole otoMoto Team. Jestem gotowy i bardzo szczęśliwy, że znów wsiądę do fotela pilota! Z Klaudią jeździ się bardzo dobrze, pokazaliśmy to w zeszłym roku, że możemy wygrywać odcinki, także nastawienie jest bojowe. Oczywiście konkurencja na Baja Poland jest ogromna i należy patrzeć chłodno na wszystko. Jednak co to za sportowiec, który mówi, że nie walczy o wynik. Chcemy pokazać, że wspólnie możemy wygrywać. Jak maszyna pozwoli i nie będzie przygód, liczę z Klaudią na wysoką pozycję.”
Autor: E.D.
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Klaudia Podkalicka startuje w Baja Poland

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: