SELECT t.topic_id, t.topic_title, p.post_time, f.forum_id, f.forum_name FROM motokobiety_forum.phpbb_topics t, motokobiety_forum.phpbb_forums f, motokobiety_forum.phpbb_posts p WHERE f.forum_id = t.forum_id AND f.forum_id NOT IN (19,18,20,22) AND p.post_id = t.topic_last_post_id AND t.topic_title NOT REGEXP '^Komentarze do\:' ORDER BY t.topic_last_post_id DESC LIMIT 8
[250] MYSQL ERROR: 126 - Incorrect key file for table '/var/tmp/#sql_4d52_3.MYI'; try to repair it Jorge Lorenzo przechodzi do Ducati - oficjalna informacja
Strona główna » Motocykle » Aktualności - motocykle » Jorge Lorenzo przechodzi do Ducati - oficjalna informacja

Jorge Lorenzo przechodzi do Ducati - oficjalna informacja

Dodano: 19. 04. 2016
Tagi: Yamaha, Ducati, Lorenzo, MotoGP, Ducati Desmosedici GP

Od pewnego czasu krążyły pogłoski na temat przejścia Jorge Lorenzo do zespołu Ducati. Wczoraj Yamaha wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Yamaha: „Umowa z Jorge Lorenzo wygaśnie z końcem 2016 roku, a przed zawodnikiem staną nowe wyścigowe wyzwania”.

Nie poinformowano, kto zajmie miejsce Hiszpana. Wiadomo natomiast, że Valentino Rossi podpisał kontrakt z Movistar Yamaha MotoGP na kolejne 2 lata (2017 – 2018).


Krótkie oświadczenie wydało również Ducati: "Ducati informuje, że doszło do porozumienia z Jorge Lorenzo, dzięki któremu zawodnik w będzie występował w wyścigach MotoGP World Championship w roku 2017 i 2018, jako reprezentant zespołu Ducati Desmosedici GP”.
W najbliższy czwartek odbędzie się konferencja przed wyścigiem na torze w Jerez, na której pojawią się: Marc Marquez, Jorge Lorenzo, Maverick Vinales, Andrea Dovizioso, a także Scott Redding. Zapowiedziano również, że nie będzie na niej Valentino Rossiego, ale Lin Jarvis – menadżer zespołu Yamahy.

Zmiana ta przypomina sytuację z 2010 roku, gdy to Rossi odszedł z Yamahy do Ducati na dwuletni  kontrakt. Przejście Lorenzo do Ducati będzie wiązało się z opuszczeniem zespołu przez jednego z dwóch obecnych zawodników: Andreę Dovizioso lub Andreę Iannone. Przypomnijmy jeszcze, że w tym sezonie powrócił do Ducati Desmosedici GP Casey Stoner – jako kierowca testowy. Australijczyk wywalczył w 2007 mistrzostwo świata w klasie królewskiej w barwach Ducati.
Autor: E. Domańska
Źródło: motogp
0
Komentarze do:

Jorge Lorenzo przechodzi do Ducati - oficjalna informacja

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: