Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Jeszcze więcej fotoradarów na Polskich drogach!

Jeszcze więcej fotoradarów na Polskich drogach!

fotoradary
Dodano: 08. 04. 2015
Tagi: Prawo, Fotoradar, Fotoradary

Fotoradar czyli ucieleśnienie szatana w żółtym kubraczku oczekujące swoich ofiar przy skarju drogi. Nasze zdanie na temat fotoradarów nie jest tak w zasadzie jednoznaczne. Uważamy je za maszynki do zarabiania pieniędzy, ale też jako jedno z narzędzi w poprawie bezpieczeństwa na drogach.

Jednak w badaniu, które zrealizował Instytut Badawczy Milward Brown wskazujemy skuteczniejsze metody. Pytani o skuteczność różnych sposobów poprawy bezpieczeństwa drogowego badani jako „bardzo wysoką” i „wysoką” skuteczność wskazywali przede wszystkim monitoring przejazdu na czerwonym świetle (50 proc.), kontrole drogowe (38 proc.), ograniczenia wiekowe dla posiadaczy prawo jazdy (37 proc.). Dopiero na dalszych miejscach znalazły się fotoradary (32 proc.) na równi z limitami prędkości (32 proc.). Jeszcze mniej jako bardzo skuteczne w tej sprawie postrzega odcinkowy pomiar prędkości (25 proc.), doświadczenie kierowców (24 proc.) czy znajomość przepisów przez kierowców (22 proc.).

fotoradary
fotoradary
fotoradary
Obywatel niestety nie ma nic do gadania, "Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że jeszcze przed wakacjami liczba urządzeń rejestrujących przy polskich drogach wzrośnie o 25 procent dając łączną liczbę 400 fotoradarów. Dodatkowo do końca czerwca zostaną zamontowane rejestratory wjazdu na czerwonym świetle. Ma ich być 20, póki co ich montaż odbędzie się w 10 województwach. W połowie roku powinien też ruszyć montaż urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości. A wszystko dla bezpieczeństwa, by żyło się lepiej! 
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Jeszcze więcej fotoradarów na Polskich drogach!

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl