Strona główna » Kobieta » Podróże » Jesień na Wyspach Kanaryjskich – to nie koniec sezonu sportów wodnych!

Jesień na Wyspach Kanaryjskich – to nie koniec sezonu sportów wodnych!

Wyspy Kanaryjskie
Wyspy Kanaryjskie, ze względu na specyficzny klimat, są idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Przez cały rok archipelag gości amatorów wodnego szaleństwa, oferując wysokiej jakości obiekty sportowe oraz wyjątkowe warunki pogodowe.

Obszar Wysp Kanaryjskich określany jest mianem Extremesphere Reserve. Jest to niezwykłe miejsce, gdzie liściaste lasy rosną w sąsiedztwie pustynnej scenerii, zastygłej lawy i fal czystego oceanu. Tutaj natura spotyka się z cywilizacją, a turyści mogą cieszyć się bogatą ofertą hotelową, nowoczesną infrastrukturą oraz światowej sławy obiektami sportowymi – a wszystko to nie dalej niż trzy godziny lotu z centralnej Europy.

Wyspy Kanaryjskie
Wyspy Kanaryjskie
Wyspy Kanaryjskie
Nadejście jesieni na Wyspach Kanaryjskich nie oznacza, że kończy się sezon na sporty wodne.

W najbliższych miesiącach archipelag będzie gospodarzem najbardziej popularnych wydarzeń sportowych, przyciągających fanów aktywności z całego świata.
WRZESIEŃ

Challenge Mogán Gran Canaria, Gran Canaria

„Na światowej mapie triathlonu”
. Już w połowie września odbędzie się Challenge Mogán Gran Canaria – prestiżowe zawody triathlonowe, w których udział wezmą znani zawodowi triathloniści, tacy jak Hiszpan Pablo Dapena i Słoweniec Domen Dornik, którzy walczyć będą o zwycięstwo na plaży Amadores. Dołączy do nich również triathlonista Gurutze Frades, dla którego występ podczas Challenge Mogán będzie formą rozgrzewki przed zmaganiami podczas zawodów Ironman World Championship na Hawajach. Ironman to najbardziej prestiżowe zawody w tej dziedzinie, a odbędą się już w październiku. Jak przewidują organizatorzy, niewielka odległość w czasie między tymi wydarzeniami sprawi, że Wyspy Kanaryjskie przyciągną europejską triathlonową elitę. Swoją obecność potwierdzili sportowcy z ponad 20 krajów, którzy przyjadą na Wyspy, aby przetestować swoją formę przed zawodami Ironman.  17 września.

Wyspy Kanaryjskie
Wyspy Kanaryjskie
Wyspy Kanaryjskie
Travesía a Nado Isla de La Palma, La Palma

„Mekka dla pływaków”. To zawody w pływaniu na najdłuższym na Wyspach Kanaryjskich dystansie – 20 kilometrów. Atrakcje dla pływaków stanowić będą plan trasy, a także przejrzystość wody morskiej oraz wysoka temperatura na La Palma. Wśród sportowców, którzy wezmą udział w trzeciej edycji wydarzenia, znajdzie się David Meca, mistrz świata w pływaniu, który bierze udział w zawodach w La Palma od początku ich istnienia. 17 września.

Copa de Canarias Láser Radial, Lanzarote.

„W drodze po Puchar Hiszpanii”. Uznawane za najbardziej atrakcyjne zawody żeglarskie klasy Laser Radial. W Zatoce Arrecife rywalizować ze sobą będzie od 25 do 30 uczestników, żeglując lekkimi łodziami przez 0,8 mili tras o trapezowym kształcie. Trasy przygotowane zostały na potrzeby eliminacji mistrzostw do hiszpańskiego Pucharu Klasy Laser Radial. Copa de Canarias przyciągnie elitarnych żeglarzy, także tych, którzy osiągnęli znakomite wyniki podczas mistrzostw Europy. 17 i 18 września.

PAŹDZIERNIK

Open Fotosub Isla de El Hierro, El Hierro

„Wystawa podwodnej fotografii”
. W 2016 roku festiwal Open Fotosub świętuje swoją 20. rocznicę. Z tej okazji organizatorzy przygotowali edycję specjalną z mnóstwem atrakcji. Miłośnicy podwodnej fotografii będą mieli możliwość uczestnictwa w wystawie przez cały rok – od stycznia do sierpnia Open Fotosub będzie otwarte online, podczas gdy w październiku dno oceanu wybrzeża El Hierro przemieni się w plan zdjęciowy, na którym najlepsi na świecie fotografowie podwodni będą mieli możliwość uchwycenia spektakularnych głębin morskich archipelagu Wysp Kanaryjskich. Od 1 to 30 października.

Travesía a nado El Río, Lanzarote

„Ponad dwa i pół kilometra do przepłynięcia w ciągu godziny”. Travesia a nado El Rio to impreza pływacka „przecinająca” wąski kanał oddzielający wyspy Lanzarote i La Graciosa. Początek trasy zaplanowany został na plażę Bajo Risco. Pływacy będą mieli za zadanie pokonać dystans 2 600 metrów w mniej niż godzinę i dotrzeć do portu Caleta de Sebo na sąsiadującej wyspie, La Graciosa. Przeprawa ta, organizowana od 24 lat, odbędzie się w największym w Hiszpanii rezerwacie morskim znanym jako „El Riao” i jest uważana za jedną z najbardziej popularnych imprez pływackich na Wyspach Kanaryjskich. 8 października.

Frontón King Bodyboard, Gran Canaria

„Pośród największych fal na świecie”. Najlepsi surferzy świata wezmą udział w jednych z najpopularniejszych na Wyspach Kanaryjskich zawodach w bodyboardingu, aby stawić czoła najsilniejszym falom, jakie istnieją na wulkanicznym wybrzeżu. El Fronton w Galdar, na północy Gran Canarii uważany jest za najlepszy na świecie obszar do tej odmiany surfingu. Tuby, jakie tworzy po obu stronach i rampy do wodowania dla powietrznych wyzwań sprawiają, że eksperci w dziedzinie bodyboardingu przybywają, aby zdobyć tytuł Króla El Fronton i skorzystać z niezwykłych warunków Gran Canarii. Podczas tych spektakularnych zawodów nie wystarczy być najlepszym na falach. Uczestnicy muszą poddać się wymyślnej, końcowej próbie polegającej na utrzymaniu 80 kg bananów, podczas gdy widownia liczy do dziesięciu. Jest to nie lada wyzwanie po surfowaniu wśród największych fal na świecie. Od 15 to 30 października.

LISTOPAD

Travesía a nado La Bocaína, Lanzarote-Fuerteventura


„Łącząc wyspy”. Zawody pływackie na długim dystansie, podczas których zawodnicy muszą pokonać 15 kilometrów oddzielających Playa Dorada (Lanzarote) oraz Corralejo (Fuerteventura), dwie najbardziej wysunięte na wschód wyspy archipelagu. 17. edycja La Bocaína jest postrzegana jako jedna z najważniejszych imprez pływackich, odbywających się na otwartych wodach Wysp Kanaryjskich, oraz jedna z najbardziej prestiżowych prób na wytrzymałość. Poprzednia edycja przyciągnęła sławnego sportowca Davida Meca, wielokrotnego mistrza Europy i świata w pływaniu na długim dystansie. 5 listopada.

ARC Atlantic Rally for Cruisers, Gran Canaria

„Siła do poruszania oceanem”. Nieprzerwanie od 1986, ponad 200 jachtów przybywa każdego roku do Las Palmas de Gran Canaria, miasta, które stanowi punkt startu dla ARC Atlantic Rally. 1200 żeglarzy spotyka się, aby wziąć udział w wyprawie przez Atlantyk, w kierunku Karaibów, podczas której do pokonania jest 2700 mil morskich. Dystans ten sprawia, że ARC Atlantic Rally for Cruisers to najdłuższe na świecie transoceaniczne regaty, w których udział biorą dziesiątki łodzi różnego rodzaju. Od 6 do 27 listopada.
Autor: .
Źródło: Promotur Turismo de Canarias
0
Komentarze do:

Jesień na Wyspach Kanaryjskich – to nie koniec sezonu sportów wodnych!

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: