Strona główna » Aktualności » Jeremy Clarkson złapany przez fotoradar

Jeremy Clarkson złapany przez fotoradar

Jeremy Clarkson
Dodano: 22. 10. 2014
Tagi: Przepisy, Prawo, Fotoradar, Mandat, Jeremy Clarkson

Jeremy Clarkson w swojej cotygodniowej kolumnie w gazecie Sun poinformował, że otrzymał punkty karne za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi prezenter Top Gear przyznał, że około miesiąca wcześniej nawet napisał o wszystkich fotoradarach znajdujących się w obszarze, gdzie został złapany (podróżował z Whitby do Londynu).

Jeremy Clarkson
W swojej wypowiedzi napisał, że zauważył fotoradar, ale prędkość była na tyle duża, że nie było sensu zwalniać. „Co oznacza, że dostałem punkty karne. Pierwszy raz od 30 lat”.  W miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosi  60 mil/h (96 km/h), 54-letni celebryta jechał z prędkością 80 mil/h (128 km/h).
Według brytyjskiego prawa drogowego podstawa kara za przekroczenie prędkości to 3 punkty karne i £ 60 grzywny. W sytuacji, gdy sprawa trafi do sądu, obowiązuje tabela według, której gdy limit prędkości wynosi 20 mph i zostanie przekroczony o 5 mph kierowca otrzyma 3 pkt karne, gdy przekroczy o 10 mph – otrzyma 4-6 pkt karnych, a gdy przekroczenie wynosi powyżej 20 mph - minimum 6 pkt.
Autor: ED
Źródło: ae,ukspeeding
0
Komentarze do:

Jeremy Clarkson złapany przez fotoradar

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl