Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Jeep Compas prezentuje swoje nowe kształty po liftingu

Jeep Compas prezentuje swoje nowe kształty po liftingu

Jeep Compas II

Trendy na rynku samochodowym zmieniają się rzadziej niż trendy modowe. Natomiast wyznaczają je pokazywane na targach motoryzacyjnych modele koncepcyjne. Nie wszystkie zmiany bywają korzystne, co ma oczywiście przełożenie na sprzedaż pojazdów.
Zobacz także: obszerną galerię zdjęć nowego Jeepa Compas »
Amerykański Jeep również podąża za nowością zmieniając stylistykę oferowanych aut. O ile zmiany Cherokee na rok modelowy 2014 nie wszystkim przypadły do gustu, o tyle na szczęście dla kultowego Wranglera drastycznych przeróbek w nim nie ma.

Jeep Compas II
Jeep Compas II
Jeep Compas II
Dzisiaj natomiast prezentujemy kompaktowego SUV-a w wersji po zmianach generacyjnych - Jeep Compass II. Pierwsze co rzuca się w oczy to mniej kanciasta, bardziej zaokrąglona i łagodnia linia nadwozia.

Jeep Compass nowej generacji mierzy na długość 4,42 m – przy 1,82 m szerokości oraz 1,65 m wysokości. Zajmie więc w gamie modelowej miejsce między średniej wielkości Cherokee a produkowanym we włoskich zakładach Jeepem Renegade.

W porównaniu z poprzednikiem Compass II ma mniej pudełkowaty kształt. Jednak mocno zaakcentowana dolna część nadwozia i okazały prześwit nie pozostawiają wątpliwości, że oto mamy do czynienia z przedstawicielem marki Jeep. Marki, która słynie z projektowania samochodów wyróżniających się dzielnością w terenie.

Jeep Compas II
Jeep Compas II
Jeep Compas II
W gamie modelowej pojawią się do wyboru wersje Sport, Latitude, Limited oraz – najbardziej terenowa – Trailhawk. Ta ostatnia ma w standardzie m.in. układ Jeep Active Drive 4x4 z przełożeniami 20:1 i system Selec-Terrain z trybem jazdy po kamieniach, jak również zwiększony prześwit oraz charakterystyczne czerwone haki holownicze w przednim i tylnym zderzaku.

Jeep Compas II
Jeep Compas II
Jeep Compas II
Od Ameryki po Azję
Zbudowany na platformie "Small Wide Architecture", nowy Jeep Compass powstał jako model o zasięgu globalnym. Docelowo będzie produkowany w Brazylii, Chinach oraz w Indiach i Meksyku, a kupić będą mogli go klienci w ponad 100 krajach.

Na rynku północnoamerykańskim zadebiutuje w pierwszym kwartale 2017. Z kolei premiera w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce szykuje się w drugiej połowie przyszłego roku.

Jeep Compas II
Jeep Compas II
Jeep Compas II
Autor: .
Źródło: Samar
0
Komentarze do:

Jeep Compas prezentuje swoje nowe kształty po liftingu

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: