Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Jakie są ulubione kolory samochodów w Europie?

Jakie są ulubione kolory samochodów w Europie?

Które wersje cieszą się wśród Europejczyków największym wzięciem? Czy klienci stawiają na mocne, odważne kolory nadwozia, a może raczej wolą odcienie mało wyróżniające się z tłumu?

Z raportu firmy BASF dotyczącego kolorów oryginalnych powłok lakierniczych w Europie wynika, że najpopularniejszą wersją na Starym Kontynencie pozostaje niezmienne biały – z udziałem na poziomie 29%. Na kolejnych miejscach listy lokują się natomiast odcienie czarny (19%) oraz szary/srebrny (18%).


W sumie modele z wykończeniem monochromatycznym stanowią zatem na rynku europejskim prawie 80% całości. Z kolei wśród barw chromatycznych na czoło listy wysuwa się odcień niebieski (10%). Czerwony ma zaś udział na poziomie 6%, zaś brązowy – około 4%.
Co ciekawe, preferencje klientów wyraźnie zmieniają się w zależności od danego segmentu rynku. I tak np. wśród modeli klasy wyższej udział czarnego wynosi 34%. Z kolei wśród aut miejskich jest już zdecydowanie bardziej "kolorowo" – to właśnie w omawianym segmencie czerwony stanowi aż 9%.
Autor: .
Źródło: samar
0
Komentarze do:

Jakie są ulubione kolory samochodów w Europie?

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: