Strona główna » Motocykle » Aktualności - motocykle » Jak wybrać dobry skuter na początek?

Jak wybrać dobry skuter na początek?

Dodano: 18. 07. 2016
Tagi: Skutery, Honda, Suzuki, Aprilia, Kobieta na motocyklu, Zipp

Pozwala na szybki i wygodny dojazd do celu, nie jest drogi w zakupie i eksploatacji, nie sprawia problemów z parkowaniem – skuter to środek transportu popularny w krajach śródziemnomorskich i również lubiany przez Polaków.

Jeżeli również myślisz o tym, aby kupić dla siebie pierwszy skuter, w takim przypadku sprawdź razem z nami, jaki rodzaj wybrać.


Przede wszystkim skuter powinien być dopasowany indywidualnie do potrzeb swojego użytkownika. Na samym początku trzeba zdecydować się na określony rodzaj skutera pod względem pojemności jego silnika.
Skutery można podzielić na:
  • motorowery o pojemności do 50 ccm – do ich prowadzenia nie potrzeba prawa jazdy, ale ich prędkość ograniczona jest do 45 kilometrów na godzinę, mogą być prowadzone przez osoby od 14. roku życia po zdaniu karty motorowerowej, natomiast osobom pełnoletnim wystarczy dowód osobisty
  • maxiskutery, motocykle mające pojemność 125 ccm i wyższą – do ich prowadzenia potrzeba prawa jazdy kategorii A1 od 16. roku życia lub też powyżej 125 ccm prawa jazdy kategorii A.

Jeżeli nie zależy ci na osiągach i szukasz taniego sprzętu, pomyśl przede wszystkim o motorowerach, które są również lekkie i łatwe w prowadzeniu – to powoduje, że są chętnie wybierane przez kobiety. Doskonale nadają się do prowadzenia w ruchu ulicznym i zmieszczą się niemalże wszędzie.

Gdy z kolei spełniasz wymagania do prowadzenia motocykli o pojemności 125 ccm lub większej, a także zależy ci na szybszej jeździe, to właśnie one mogą być strzałem w dziesiątkę. Pamiętaj jednak o tym, że są cięższe i większe, więc nie sprawdzają się tak dobrze w jeździe po mieście.

Jaką markę wybrać?
Generalnie warto postawić na markowe modele, na przykład na skutery Honda, Aprilia, Zipp, Suzuki. Niestety, „skutery z Chin”, które można kupić w znacznie niższej cenie, to zwykle początek pasma napraw – wprawdzie mogą pracować dobrze przez kilka pierwszych miesięcy, ale przy intensywnej jeździe mogą szybko zacząć sprawiać problemy, na przykład będą wymagały wymiany drogich części na nowe.
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Jak wybrać dobry skuter na początek?

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: