Strona główna » Kobieta » Moda » Jak kupić wygodne szpilki?

Jak kupić wygodne szpilki?

Dodano: 24. 10. 2014
Tagi: Obuwie, Szpilki, Buty

Nie ulega wątpliwości, że szpilki stanowią jeden z najseksowniejszych butów, które bezpośrednio wpływają na kobiecy wygląd każdej damy, co zresztą otwarcie przyznaje męska część społeczeństwa.

Wspomniane obuwie nie tylko wysmukla całą sylwetkę, nadając jej zgrabnego wyglądu, ale dodatkowo wydłuża i wyszczupla nogi, dodając jednocześnie seksapilu. Chodzenie w szpilkach sprawia, że pośladki wypinają się do tyłu, podczas gdy piersi – kolejny element kobiecości – do przodu.


Niestety, nie każda z pań potrafi swobodnie w nich chodzić. Z pewnością nie raz można było zobaczyć, jak kobieta, dumnie krocząca w nowej parze szpilek nagle przewraca się albo porusza się w nich jak „kaczka”. Aby uniknąć tych, a także wielu innych niespodzianek, warto zadbać o to, aby kupione przez nas obuwie było przede wszystkim wygodne.
Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze tego rodzaju obuwia? Oprócz wyglądu, na który najczęściej kobiety zwracają uwagę, ważnych jest również wiele innych czynników, gdyż szpilki, oprócz tego że mają ładnie się prezentować, musza być w pierwszej kolejności wygodne. Choć omawiane buty w szczególnie umiłowały sobie panie, tak lekarze ortopedzi niestety nie podzielają ich optymizmu.

Wiadomo nie od dziś, że wysokie obcasy sprzyjają zniekształcaniu stóp, powodują wady postawy oraz skrzywienia kręgosłupa. Gdy do tego dojdzie fakt, że są za ciasne, wówczas dodatkowo będą powodowały nagniotki, pękanie paznokci czy deformacje palców. Dlatego dobry wybór szpilek jest rzeczą niezwykle ważną.

Przy wyborze tego rodzaju obuwia, oprócz kwestii czysto estetycznych, warto również zwrócić uwagę na wiele innych elementów. Przede wszystkim osadzenie obcasa. Jeśli będzie znajdować się między środkową częścią pięty, wówczas będzie gwarantował stabilność.

W przypadku pań o malutkiej stopie, warto zadbać o to, aby szpilki nie były na kilkunastocentymetrowym obcasie, gdyż w takiej sytuacji cały ciężar ciała zostaje przeniesiony na palce, przez co chodzenie w takich butach będzie co najmniej niewygodne. Warto wybierać buty na platformie, które zapewniają lepszy komfort chodzenia oraz gwarantują większą stabilność.

Kiedy szpilki stanowią rodzaj butów, w jakich chodzimy sporadycznie, wówczas warto postawić na klasyczny fason oraz kolor, wtedy posłużą na długi czas oraz na wiele okazji. Idealnie w tym celu sprawdzą się czarne modele.

Nie ulega wątpliwości, że ten rodzaj obuwia jest doskonałym przyjacielem każdej eleganckiej kobiety, która pragnie zawsze wyglądać atrakcyjnie i nieco kokieteryjnie. Faceci to uwielbiają!
Autor: .
Źródło: pantotelek24.pl