Strona główna » Kobieta » Uroda » Idealny biustonosz czyli podstawy brafittingu

Idealny biustonosz czyli podstawy brafittingu

Idealny biustonosz czyli podstawy brafittingu
Dodano: 10. 06. 2014
Tagi: Kostiumy plażowe, Brafitting, Ładny biust, Biustonosz

Porady brafittingowe zyskują w Polsce coraz więcej zwolenniczek. Kobiety przełamują barierę wstydu i oddają się w ręce profesjonalistów, którzy pomagają i uczą, jak dobrać idealny biustonosz.

Zyskują w ten sposób bardzo wiele, bo dobrze dopasowana bielizna poprawia proporcje sylwetki i wyszczupla sprawiając, że czujemy się pewnie i bardziej kobieco. Podstaw brafittingu możemy też nauczyć się samodzielnie. Jak kupować bieliznę i nie popełniać podstawowych błędów podpowiadają specjaliści Atlantic. 

Idealny biustonosz czyli podstawy brafittingu
Idealny biustonosz czyli podstawy brafittingu
Idealny biustonosz czyli podstawy brafittingu
Rozmiar to podstawa

Zdaniem Agnieszki Baczek, brafitterki Atlantic, najważniejszym momentem podczas zakupów jest dobór odpowiedniego rozmiaru bielizny.  - Aby ustalić swój idealny rozmiar biustonosza zacznij od ustalenia obwodu pod biustem. Zmierz się dokoła klatki piersiowej w linii biustonosza. Linia pomiaru powinna być prosta, a miara nie może z tyłu podchodzić do góry. Pamiętajmy by mierzyć się bardzo ciasno. Następnie zmierz się poziomo dokoła najszerszego punktu piersi. Odejmij obwód biustu od obwodu pod biustem i otrzymana różnica to rozmiar miseczki. – radzi Agnieszka Bączek.

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy doborze rozmiaru jest wybór biustonosza o zbyt dużym lub zbyt małym obwodzie. Obwód biustonosza powinien przylegać ściśle do ciała, ale nie może krępować ruchów ani powodować uczucia „braku powietrza”. Ponieważ aż 80% podtrzymania i podpory piersi zależy od obwodu, ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru biustonosza.

Zacznij od sprawdzenia ramiączek. Powinny leżeć równolegle do siebie, ewentualnie układać się lekko w literę V. Jeżeli kąt między nimi jest zbyt ostry, najprawdopodobniej obwód biustonosza jest na ciebie za mały i za bardzo rozciąga się na ciele. Aby sprawdzić czy obwód nie jest za duży, zobacz jak układają się fiszbiny i zapięcie. Rozmiar jest dobry jeśli fiszbiny leżą na ciele i tył biustonosza nie podnosi się do góry. Jeśli je odwrotnie – wybrałaś biustonosz z zbyt dużym obwodem.

Zwróć też uwagę na zapięcie, które musi znajdować się pod łopatkami, dokładnie na linii biustu. Jeżeli biustonosz jest luźno zapięty i zapięcie podnosi się przy podciąganiu ramiączek to również oznacza, że obwód jest za duży. - Jeżeli obawiasz się, że założenie ciaśniejszego obwodu spowoduje pojawienie się „fałdek”, spróbuj umieścić tył biustonosza ok. 2 cm niżej niż przód, w węższej partii pleców. Jeżeli uważasz, że masz „fałdki” po bokach – wybieraj modele z szerokimi bokami, które przytrzymają te fragmenty ciała. – radzi specjalistka Atlantic.

Perfekcyjne dopasowanie

Oceniając biustonosz zwróćmy też uwagę na to jak układają się fiszbiny. Powinny leżeć zaraz pod piersiami, w naturalnym załamaniu, a nie na żebrach, gdzie klatka piersiowa jest węższa. Jeżeli fiszbiny leżą niżej, oznacza to, że nosisz za mały obwód i za małą miseczkę. Jeśli natomiast czujesz, że fiszbiny wrzynają się w pierś, miseczka, którą nosisz, jest za mała. O tym, że biustonosz jest dobrze dobrany świadczy też to jak układa się środek biustonosza. 

– Środek biustonosza powinien przylegać do klatki piersiowej. Jeżeli tak nie jest oznacza to, że miseczki biustonosza są za małe. Piersi nie mieszczą się w miseczkach i „odpychają” łącznik a nawet fiszbiny od klatki piersiowej. – tłumaczy Agnieszka Bączek. Innym sygnałem, że miseczki są zbyt małe jest efekt „wylewania się” piersi.

Gdy wystają ponad miseczkę lub na bkach, powinnaś sięgnąc bo biustonosz z większym rozmiarem miseczki. Jeśli natomiast miseczka jest zbyt duża tworzą się na niej załamania, a materiał zapada się. Może się też zdarzyć tak, że biustonosz leży idealnie, za wyjątkiem miejsca, gdzie wszyte są ramiączka. Co robić? - Oznacza to, że ten model biustonosza jest dla ciebie zbyt zabudowany na górze. Budowa klatki piersiowej jest inna u każdej kobiety, i niektóre z nas wyglądają lepiej w biustonoszach typu balkon niż tych bardziej zabudowanych. – tłumaczy Agnieszka z Atlantic.

Wzór do naśladowania
Przód
1. Środek biustonosza (łącznik) ściśle przylega do ciała
2. Fiszbiny leżą bezpośrednio na ciele, a ich końcówki skierowane są do środka pachy, okalają całą pierś, znajdują się w naturalnych zagłębieniach pod piersiami
3. Ramiączka przylegają do ciała i nie wrzynają się w ramiona
4. Całe piersi mieszczą się w miseczkach - nic nie „wypływa” górą ani bokami

 

Tył

5.Obwód biustonosza znajduje się pod łopatkami, na tej samej wysokości z każdej strony, tył nie podjeżdża do góry 6. Ramiączka biustonosza są do siebie równoległe lub układają się w kształcie litery V. Ramiączka są lekko napięte, ale nie wpijają się w ramiona. Ramiączka przylegają do ciała i nie wrzynają się w ramiona

7. Obwód jest dopasowany, przylega ściśle.    

Autor: E. Domańska
Źródło: Informacja prasowa