Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Grand Prix Korei Południowej: Wyścig - Alonso pierwszy, awansuje na lidera klasyfikacji generalnej

Grand Prix Korei Południowej: Wyścig - Alonso pierwszy, awansuje na lidera klasyfikacji generalnej

Fernando Alonso
Fernando Alonso okazał się najlepszy podczas Grand Prix na torze Yeongam w Korei Południowej. Niestety dobre pozycje startowe zespołu Red Bull nie przełożyły się na takie same wyniki w dzisiejszym wyścigu. Zarówno Mark Webber jak i Sebastian Vettel nie ukończyli wyścigu. Za Hiszpanem dojechał Lewis Hamilton, a tuż za nim Felipe Massa.

Fernando Alonso
Fernando Alonso
Ferrari
Ferrari
Red Bull
Red Bull

  

Bardzo dobry wynik na mokrym torze zanotował Michael Schumacher. Z 9-tego miejsca awansował ostatecznie na czwarte miejsce, finiszując przed Kubicą, który miał znakomitą końcówkę. Polak bezwzględnie wykorzystał błędy rywali, choć początek wyścigu nie wskazywał na wysokie miejsce.

Liderem mistrzostw został Fernando Alonso. Wyprzedza Marka Webbera o 11 punktów. Robert Kubica w klasyfikacji generalnej wyprzedził Nico Hulkenberga, który nie dojechał do mety po kolizji z Webberem.

Z powodu padającego deszczu wyścig został przesunięty i rozpoczął się za samochodem bezpieczeństwa. Dopiero gdy warunki pogodowe na to pozwolili, organizatorzy zawodów pozwolili na swobodną jazdę. Tor jednak nadal był mokry, więc mogliśmy oglądać dzisiaj sporo wypadków.
Autor: A. Miklewska
Źródło: V10.pl
0
Komentarze do:

Grand Prix Korei Południowej: Wyścig - Alonso pierwszy, awansuje na lidera klasyfikacji generalnej

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: