Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Gosia Rdest dziesiąta po pierwszej rundzie Volkswagen Castrol Cup

Gosia Rdest dziesiąta po pierwszej rundzie Volkswagen Castrol Cup

Gosia Rdest
Dodano: 02. 05. 2014
Tagi: Kobieta, Kobieta za kierownicą, Gosia Rdest

W miniony weekend na węgierskim Hungaroringu odbyła się pierwsza runda Volkswagen Catrol Cup 2014. Jedyna kobieta w stawce, Gosia Rdest ukończyła sobotni wyścig na dziesiątym, a niedzielny na dwunastym miejscu. W klasyfikacji generalnej cyklu zajmuje wysokie, dziesiąte miejsce.

Do rywalizacji w tegorocznym Volkswagen Castrol Cup zgłosiło się 22 zawodników z 8 krajów. Wśród nich jest jedna kobieta. Gosia Rdest, po dwóch latach rywalizacji w  singleseater’ach zdecydowała się na przesiadkę do przednionapędowego Golfa GTI. Do obu weekendowych wyścigów startowała z czternastego pola startowego próbując przebić się na wyższe pozycje.

Gosia Rdest
Gosia Rdest: Na torze przez cały czas była walka, poziom rywalizacji w Pucharze VW CC jest bardzo wysoki. Od początku dzisiejszego wyścigu jechaliśmy bardzo blisko z Adamem Rzepeckim, zajmowałam pozycję z przodu, więc moja jazda musiała być bardziej defensywna. Duże znaczenie miało rozegranie sytuacji z użyciem Push-to-Passów, co się udało i Adam nie zdołał mnie wyprzedzić. Sam start na pewno nie był taki jak wczoraj. Na drugim okrążeniu starałam się uniknąć kolizji i przez to sporo straciłam, a jeśli po starcie zrobi się luka, to ciężko potem ją nadrobić. Cały czas budowałam tempo wyścigowe.
Warunki na torze bardzo się dziś zmieniły. Auto znacznie szybciej się dogrzało, opony dużo szybciej złapały przyczepność. Starałam się dać z siebie, jak zawsze 110%. Jak wiadomo, stan fizyczny zawodnika jest bardzo ważny, potrzebny do odpowiedniej koncentracji. Cieszę się, że przed sezonem włożyłam dużo pracy w przygotowanie fizyczne, dzięki temu było mi łatwiej walczyć z chorobą podczas jazdy. Oczywiście na pewno czułabym się dużo pewniej podczas jazdy czy analizy danych bez bólu gardła czy zatok. Jak na możliwości, które miałam było dobrze. Już powoli myślami jestem na kolejnej rundzie w Lausitz. Jest to nowy tor, więc będzie na pewno sporym wyzwaniem. Miałam okazję poznać go na symulatorze, więc myślę, że podczas kolejnych wyścigów będzie coraz lepiej.

Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Gosia Rdest dziesiąta po pierwszej rundzie Volkswagen Castrol Cup

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: