Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Włoch - wyścig: Hamilton zwyciężył na torze Monza

GP Włoch - wyścig: Hamilton zwyciężył na torze Monza

Dodano: 08. 09. 2014
Tagi: Formuła 1, Hamilton, Grand Prix Włoch

Lewis Hamilton wywalczył pierwsze miejsce podczas niedzielnego wyścigu o Grand Prix Włoch.

Ruszający z pole postion Brytyjczyk nie wystartował najlepiej i z pierwszego zakrętu wyjechał na czwartej pozycji, a prowadzenie objął jego zespołowy kolega Nico Rosberg.

Po 10. okrążeniach udało mu się przebić na drugą pozycję, pozostawiają w tyle Felipe Massę oraz Kevina Magnussena.

Na 29. krążeniu Rosberg przestrzelił zakręt, co wykorzystał Hamilton przejmując prowadzenie i mijając metę jako pierwszy. Odnosząc pierwsze zwycięstwo od czterech wyścigów, Hamilton zmniejszył stratę do Rosberga w klasyfikacji generalnej z 29 do 22 punktów.
Ostatnie miejsce na podium i jednocześnie pierwsze w tym sezonie zajął Felipe Massa.