Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Bahrajnu - kwalifikacje: Rosberg niespodziewanie na pole position

GP Bahrajnu - kwalifikacje: Rosberg niespodziewanie na pole position

GP Bahrajnu
Dodano: 21. 04. 2013
Tagi: Wyniki, Formuła 1, Rosberg, F1, Kwalifikacje, Grand Prix, GP Bahrajnu

Podczas kwalifikacji do Grand Prix Bahrajnu Nico Rosberg odniósł zaskakujące zwycięstwo.

Rosberg w Q3 nie dał szans konkurencji. Już za pierwszym podejściem ustanowił czas plasujący go na pole position, a następnie poprawił wynik czasem 1:32.330.

Najbliżej osiągów Niemca był jego rodak Sebastian Vettel. Kierowca Red Bulla stracił do reprezentanta Srebrnych Strzał nieco ponad 0.2 sekundy i jutro ruszy także z pierwszej linii. Trzecie miejsce zdobył Fernando Alonso (Ferrari), czwarte Hamilton.

GP Bahrajnu

Brytyjczyk w drugim Mercedesie okazał się wolniejszy od zespołowego partnera o 0.4 sekundy. Na starcie wyścigu zostanie cofnięty o 5 pól za wymianę skrzyni biegów po trzecim treningu.

Mark Webber był piąty, ale tak jak Hamilton ruszy z dalszej pozycji. Australijczyk po kolizji z Jeanem-Erikiem Vergne w GP Chin otrzymał karę i zostanie przesunięty do tyłu o 3.
Felipe Massa na Q3 założył twarde opony i zdobył 6. lokatę. Miejsca 7-8 wywalczyli reprezentanci Force India w kolejności Paul di Resta - Adrian Sutil. Drugi z wymienionych wszedł do finałowego segmentu zmagań rzutem na taśmę.

Najszybszy w piątkowych treningach Kimi Raikkonen rozczarował, zgarniając dopiero dziewiątą pozycję. Trzecią część kwalifikacji osiągnął jeszcze Jenson Button, ale nie pokonał podczas niej mierzonego okrążenia i zajął 10. lokatę.

Q2 nie przebrnął Romain Grosjean. W końcówce 15-minutowego segmentu zamiast jak inni wyruszyć na tor, Francuz oglądał poczynania rywali z garażu i został wypchnięty poza premiowaną awansem dalej czołową dziesiątkę. Przypadła mu 11. pozycja.

Grand Prix Bahrajnu: Kwalifikacje - Wyniki