Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Abu Zabi - kwalifikacje: Rosberg na pole position

GP Abu Zabi - kwalifikacje: Rosberg na pole position

Dodano: 23. 11. 2014
Tagi: Formuła 1, Hamilton, Rosberg, F1, Grand Prix Abu Zabi

Nico Rosberg pokonał zespołowego kolegę Lewisa Hamiltona w walce o pierwsze pole startowe do Grand Prix Abu Zabi, jest to 11. pole position Rosberga w tym sezonie sezonu 2014.

Rosberg był wolniejszy od Hamiltona w drugiej części kwalifikacji na torze Yas Marina o pół sekundy, ale w trzeciej przyśpieszył o sekundę i wygrał z Niemcem różnicą 0.386 sekundy.

Hamilton nadal ma szansę na zostania po raz drugi w karierze czempionem, ponieważ druga pozycja wyścigu gwarantuje mu mistrzostwo.

Z trzeciego pola niespodziewanie wystartuje Valtteri Bottas, który pojechał wolniej niż Hamilton o 0.159 sekundy.

Na czwartym miejscu zakwalifikował się drugi kierowca Williamsa - Felipe Massa. Natomiast w trzecim rzędzie startowym ustawią się zawodnicy Red Bulla - Daniel Ricciardo zdystansował ustępującego mistrza Sebastiana Vettela o 0.6 sekundy.

Siódmą lokatę wywalczył przyszłoroczny następca Vettela w Red Bullu - Daniił Kwiat z Toro Rosso, za nim sklasyfikowano Jensona Buttona. Dziesiątkę zamykają kierowcy Ferrari - Kimi Raikkonen i Fernando Alonso.

Niedzielny wyścig rozstrzygnie pojedynek kierowców Mercedesa o tegoroczne mistrzostwo świata Formuły 1.