Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Firma Smart będzie produkowała elektryczne skutery

Firma Smart będzie produkowała elektryczne skutery

SmartForTwo
Dodano: 28. 07. 2010
Tagi: Pojazdy elektryczne, Smart, Smart ForTwo, Ekologia

W celu ożywienia i urozmaicenia marki Smart, Mercedes Benz ogłosił, że prowadzi pracę nad elektrycznym jednośladem. Jest to pierwszy krok w planie dywersyfikacji, Smart będzie starał się zdobyć nowy rynek. Dwukołowy, przyjazny dla środowiska pojazd pięknie wpasuje się w filozofię miejskiej mobilności Smarta.
Zobacz także: 30 zdjęć samochodu SmartForTwo »
Będzie wytwarzany we współpracy z dostawcami części do Smarta i prawdopodobnie będzie produkowany w różnych miejscach na świecie, w tym w Chinach, Indiach i Tajlandii.

SmartForTwo
SmartForTwo
SmartForTwo
SmartForTwo
SmartForTwo
SmartForTwo
Mercedes Benz nie tylko myśli, ale już działa. Pierwszym krokiem były rozmowy z firmą ENBW. Nowy skuter Smarta skorzysta więc z nowych stacji ładowania, które na razie są w fazie testów, ale będą wprowadzone do miejskiej infrastruktury w przeciągu 12 miesięcy.
Niektórzy uważają, że skuter elektryczny Smarta jest odpowiedzią na wysiłki BMW w celu odrodzenia się modelu BMW C1. Nowy pojazd będzie miał więc innych konkurentów na rynku. Znajdziemy na nim również elektryczny skuter od Peugeot'a e-Vivacity, który na razie jest koncepcją, ale francuska firma planuje wprowadzić go do produkcji w 2011 roku. Firma Piaggio także ma własny hybrydowy model Piaggio MP3 Hybrid oraz model koncepcyjny USB hybrid.

SmartForTwo
SmartForTwo
SmartForTwo
SmartForTwo
SmartForTwo
SmartForTwo
Miejmy tylko nadzieję, że w przypadku Smarta zobaczymy mniej koncepcyjnych modeli, a więcej rzeczywistych pojazdów. Ekologiczne pojazdy miejskie stają się coraz bardziej powszechne, co nas bardzo cieszy.
Autor: A. Miklewska
Źródło: twowheelsblog
0
Komentarze do:

Firma Smart będzie produkowała elektryczne skutery

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl