Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Fiat 124 Spider powraca!

Fiat 124 Spider powraca!

Fiat 124 Spider
Dodano: 18. 11. 2015
Tagi: Fiat, Fiat 124 Spider

W 1966 roku na rynku zadebiutował Fiat 124 Spider, wielu twierdzi, że było to najbardziej udane stylistycznie dzieło włoskiej marki. Blisko 50 lat później możemy oglądać jego następcę, koncern FCA wreszcie opublikował zdjęcia współczesnej wersji. 

MAZDA CZY TO TY? 
Spoglądasz na nowego Fiata i widzisz Mazdę? Wszystko z Tobą w porządku, masz rację. Dawcą narządów był model MX-5 czwartej generacji. Styliści solidnie pracowali nad przemodelowaniem nadwozia, ostatecznie najbardziej charakterystyczne stały się mocne przetłoczenia i cofnięte reflektory w kształcie kropli. Nadwozie dostępne będzie w siedmiu kolorach: Red Clear Coat, White Clear Coat, Jet Black Metallic, Gray Metallic, Dark Gray Metallic, Bronze Metallic oraz przygotowany dla najdroższej wersji Lusso - Crystal White Pearl. We wnętrzu projektanci wiele pracy nie mieli, to w zasadzie toczka w toczkę kopia Mazdy. 

Fiat 124 Spider
Fiat 124 Spider
Fiat 124 Spider
POKAŻ KOTKU CO MASZ W ŚRODKU?
Pod maską roadstera pracować będzie doładowany 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,4 litra. Jednostka generuje 160 KM, napęd przekazywany jest na tył poprzez 6-biegową skrzynię manualną lub 6-biegowy automat. Premiera auta miała miejsce w Los Angeles, to właśnie w tamtym rejonie auto w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży. Początkowo w edycji specjalnej, która będzie liczyła 124 sztuki, bogato wyposżone. 
Fiat 124 Spider
Fiat 124 Spider
Fiat 124 Spider

Fiat 124 Spider
Fiat 124 Spider
Fiat 124 Spider

Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Fiat 124 Spider powraca!

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: