Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Felix Baumgartner zmierzy się z Północną Pętlą toru Nürburgring.

Felix Baumgartner zmierzy się z Północną Pętlą toru Nürburgring.

Felix Baumgartner
Dodano: 17. 04. 2014
Tagi: Audi, Audi R8, Nurburgring, Wyścig, Baumgartner

Znany ze swojego spektakularnego skoku spadochronowego ze stratosfery, ekstremalny austriacki sportowiec Felix Baumgartner, staje teraz przed kolejnym wyzwaniem. Chce w wyścigowym stylu pokonać Północną Pętlę toru Nürburgring. Już wkrótce wystartuje jako wyczynowy kierowca zespołu Audi race experience.

Felix Baumgartner
Felix Baumgartner
Felix Baumgartner
Audi race experience umożliwia klientom Audi ze sportowym zacięciem starty w wyścigach samochodowych. Jednak jeszcze nigdy w programie, który Audi driving experience prowadzi od roku 2010, nie uczestniczył tak znamienity kierowca.
„To wspaniałe, że w tym roku będziemy współpracować z Felixem Baumgartnerem“ – cieszy się Klaus Demel, kierownik Audi driving experience. „Jako sportowiec uprawiający sporty ekstremalne, Felix Baumgartner zachwyca miliony fanów na całym świecie swymi brawurowymi, zmyślnymi i trudnymi technicznie przedsięwzięciami. Teraz pozyskujemy go dla naszej dyscypliny, oferując mu profesjonalizm naszego zespołu. Z niecierpliwością czekamy już na to nowe, wspólne wyzwanie.”

Felix Baumgartner
Felix Baumgartner
Felix Baumgartner
Baumgartner zdobył pierwsze wyścigowe szlify jeszcze w zeszłym roku, w pucharze marek koncernu Volkswagen. Jego tegoroczny start pod flagą czterech pierścieni będzie jednak diametralnie inny, z pewnością trudniejszy. W sezonie 2014, startując w Audi R8 LMS ultra, musi sobie bowiem poradzić z potężnym, rasowym pojazdem wyścigowym klasy GT3, o mocy 419 kW (570 KM).

Zanim jednak 21 i 22 czerwca Baumgartner wystartuje w dwudziestoczterogodzinnym wyścigu na torze Nürburgring, musi przejść przez rozbudowany program przygotowań. Jego koledzy z zespołu są nie mniej sławni. Towarzyszami w kokpicie będą: pięciokrotny zwycięzca z Le Mans Frank Biela, trzykrotny zwycięzca z Le Mans Marco Werner oraz specjalista w dziedzinie samochodów GT Pierre Kaffer.

„To naprawdę emocjonujące wyzwanie. Bardzo się cieszę, że w tym wyścigu mogę siąść za sterami samochodu Audi“ – mówi Felix Baumgartner. „Tor Nürburgring poznałem podczas pierwszych jazd próbnych w dopuszczonym do jazdy po drogach publicznych Audi R8, ale przejechałem też kilka kilometrów po rożnych drogach w Audi R8 LMS ultra. Zadanie, które teraz stoi przede mną zaliczam do najważniejszych projektów w moim życiu. Towarzystwo jest wyśmienite, nastrój doskonały, a w Audi race experience czuję się jak w domu. Wiem jednak doskonale, że zaczynam praktycznie od zera, ponieważ ta dyscyplina jest dla mnie zupełnie nowa.“

J
ednym z instruktorów Felixa Baumgartnera jest jego rodak, były zawodowy kierowca rajdowy Josef „Sepp“ Haider, dziś kierownik sportowy Audi race experience. „Felix podchodzi do swojego zadania dokładnie jak zawodowiec“ – podkreśla Haider. „Jest chętny do nauki i zdobywania wiedzy, potrafi dobrze ocenić warunki fizyczne i jest w stu procentach zmotywowany. Wszyscy członkowie zespołu docenili go już podczas pierwszych testów. Bardzo się cieszę z naszych wspólnych startów.“

W 24-godzinnym wyścigu na Nürburgring team Audi race experience wystawi jeszcze jedno Audi R8 LMS ultra. Tu też znany jest już skład kierowców. Podobnie jak rok temu zespół tworzą Amerykanin Dominique Bastien, Szwajcarka Rahel Frey i Niemiec Christian Bollrath. Dodatkowo, po raz pierwszy w barwach Audi race experience, wystąpi Holender Christiaan Frankenhout.
Autor: ED
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Felix Baumgartner zmierzy się z Północną Pętlą toru Nürburgring.

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl