Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » FIA ogłasza nabór do mistrzostw 2011 i 2012

FIA ogłasza nabór do mistrzostw 2011 i 2012

Stefan GP
Dodano: 20. 03. 2010
Tagi: FIA, Prodrive, USF1, Manor, Stefan GP

FIA oficjalnie wystosowała zaproszenie dla potencjalnych uczestników mistrzostw w 2011 roku. Na początku tego miesiąca FIA ogłosiła, iż otworzy nową procedurę selekcyjną na 13 zespół w stawce.

Ciało zarządzające światowej federacji sportów motorowych ogłosiło również, iż tym razem zostanie wybrany jeden, bądź więcej zespołów rezerwowych, które w razie niepowodzenia zwycięscy "castingu", zajmą jego miejsce.

Stefan GP
Stefan GP
Prodrive
Prodrive
USF1
USF1
Proces rekrutacyjny będzie otwarty dla wszystkich kandydatów zdolnych uczestniczyć w mistrzostwach w latach 2011 i 2012.

"Ogólne długoterminowe interesy mistrzostw F1 zadecydują, którzy kandydaci zostaną wybrani."
Wszelkie szczegóły naboru zostaną przedstawiona zainteresowanym, którzy zgłoszą swoją kandydaturę do 15-ego kwietnia i wpłacą opłatę administracyjną w wysokości 1000€.

FIA ogłosiła, iż długość procesu rekrutacji zależeć będzie od ilości i jakości kandydatów, ale wyniki spodziewane są najpewniej w okolicach lipca tego roku.

Hispania Racing Team
Hispania Racing Team
Virgin Racing
Virgin Racing
Lotus
Lotus
Zarząd FIA stwierdził: "Zwycięzca powinien mieć solidne zaplecze finansowe, techniczne i stosowny kapitał ludzki; zdolność do sfinansowania swojego uczestnictwa w F1 oraz rozwoju; doświadczonych pracowników i odpowiednie technologie. FIA oceni również wkład jaki dany zespół może wnieść w rozwój całej serii wyścigowej."
Autor: J. Rutkowski
Źródło: autosport.com
0
Komentarze do:

FIA ogłasza nabór do mistrzostw 2011 i 2012

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: