Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Emocjonujący weekend Gosi Rdest na torze w Silverstone

Emocjonujący weekend Gosi Rdest na torze w Silverstone

Gosia Rdest

Za nami kolejna runda zmagań najlepszych młodych kierowców w międzynarodowym cyklu wyścigów Formuły 4. W gronie zawodników walczących o tytuł znajduje się reprezentantka Polski i jedyna przedstawicielka płci pięknej w F4 - Gosia Rdest.

W miniony weekend areną zmagań uczestników mistrzostw Formuły 4 był sławny tor Silverstone w Wielkiej Brytanii. Rywalizacja młodych kierowców upłynęła pod znakiem zaciętej walki i wielkich emocji.

Gosia Rdest
Gosia Rdest
Dla polskiej zawodniczki szczególnie udany był pierwszy wyścig, w którym wyprzedziła 5 kierowców i startując z 19 lokaty ostatecznie uplasowała się na 14 miejscu. Brawurowa jazda pozwoliła Małgosi utrzymać prowadzenie w klasyfikacji nagrody „Who Zoom Award”, która zostanie przyznana zawodnikowi z największą liczbą udanych manewrów wyprzedzania w przeciągu całego sezonu.

W drugim wyścigu weekendu Małgosia zajęła 18 miejsce, a trzeciego nie ukończyła z powodu kolizji. W klasyfikacji generalnej Polka plasuje się na 18 miejscu.

Weekend na Silverstone zaczął się bardzo obiecująco. W pierwszym, sobotnim wyścigu udało mi się wyprzedzić kilku moich kolegów i ostatecznie wskoczyłam na 14 miejsce. Pozostałe wyścigi nie były już niestety równie satysfakcjonujące, a szczególnie ostatni, w którym przydarzyła mi kolizja, przyznała polska zawodniczka. Cóż, takie doświadczenia też są częścią życia kierowcy. Jestem pewna, że w następnej rundzie będzie lepiej. - podsumowała Gosia Rdest.

Kolejne zmagania Formuły 4 odbędą się już 7 i 8 września na torze Snetterton 300. Wyniki sportowe Gosi można śledzić na stronie internetowej – www.gosiardest.pl, na Facebooku: Gosia Rdest – Life is a Race oraz Twitterze https://twitter.com/GosiaRdest

Autor: E.D.
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Emocjonujący weekend Gosi Rdest na torze w Silverstone

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: