Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Druga generacja Nissa Note już tej jesieni w Polsce

Druga generacja Nissa Note już tej jesieni w Polsce

Nissan Note II
Dodano: 19. 02. 2013
Tagi: Hatchback, Nissan, Nissan Note

Japoński producent opublikował pierwsze oficjalnie pierwsze zdjęcia nowej generacji Nissana Note.
Zobacz także: obszerną galerię zdjęć nowego Nissana Note »
Nissan Note II powstał jako auto typu hatchback, a nie jako mikrovan, jak w przypadku poprzednika. Samochód charakteryzuje się dynamicznym, odważnym designer oraz zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi debiutującymi w nowym segmencie rynku. Przykładem może być system Around View Monitor (AVM), który wchodzi po raz pierwszy do segment B.

Nissan Note II
Nissan Note II
Nissan Note II
AVM obejmuje zestaw małych kamer umożliwiających wyświetlenie widocznego z góry otoczenia pojazdu w promieniu 360 stopni. Omawiane rozwiązanie ma za zadanie ułatwić kierowcy wykonywanie manewru parkowania i uniknięcia ryzyka uszkodzenia karoserii, jeśli luka jest naprawdę mała, a nie ma czasu na szukanie innego miejsca parkingowego.
Nissan Note II jest też w stanie zasygnalizować, a przypadku bezpośredniego zagrożenia ostrzec człowieka w przypadku pojawienia się innego pojazdu w martwym polu widzenia kierowcy.  System Stop-Start stanowić będzie element wyposażenia standardowego dla całej gamy modelu.

Według podanych informacji gamę nowego Nissana Note stanowić będą następujące silniki:
- 1.2 benzynowy 80 KM
- 1.2 benzynowy DIG-S 98 KM
- 1.5 wysokoprężny dCi 90 KM.

Nissan Note II
Nissan Note II
Nissan Note II
Jak deklaruje producent, Nissan Note II wyposażony w zmodernizowany silnik 1.5 dCi charakteryzować się będzie w cyklu mieszanym średnim zużyciem paliwa na poziomie około 3,6 l/100 km. A średnia emisja CO2 w przypadku najbardziej ekologicznej wersji wynosić będzie jedynie 95 g/km.

W Polsce Nissa Note II zadebiutuje w październiku tego roku, a oficjalna prezentacja będzie miała podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Nissan Note II
Nissan Note II
Nissan Note II
Nissan Note II
Nissan Note II
Nissan Note II
Autor: E.D.
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Druga generacja Nissa Note już tej jesieni w Polsce

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: