Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Dość trajkotania! Pendolino ze strefą ciszy?

Dość trajkotania! Pendolino ze strefą ciszy?

Pendolino
Dodano: 23. 07. 2015
Tagi: Podróże, Pendolino, Cisza

Kursowanie na trasie Gdańsk - Warszawa odbywam w miarę regularnie i zaczynam doceniać zakup horrendalnie drogich niebieskich strzał jakimi są Pendolino. Generalnie jest dość wygodnie, chociaż miejsca przy stolikach mogłyby oferować nieco większą przestrzeń, toalety są bardzo czyste a panie serwujące napoje aż do bólu miłe, jednak mimo wszystko najistotniejszy jest czas przejazdu i cena 49 zł w obowiązujących promocjach - nieźle! Jest tylko jeden haczyk...

Pendolino
Pendolino
Pendolino
Jak źle trafisz z miejscem to istnieje szansa, że trafisz na bazar w dniu targowym. Zdarzyło mi się podróżować, przed Panią, która trzy czwarte drogi rozmawiała przez telefon albo z wróżką, albo z księdzem ciężko było stwierdzić. Kolejnym razem dowiedziałam się praktycznie wszystkiego o partii Ryszarda Petru "Nowoczesna.pl" i chociaż polityka jest w kręgu moich zainteresowań, chyba wolałabym sama poszukiwać źródeł informacji. Rozmowy telefoniczne o chorobach i zdradach to już taki standard, że chyba nie trzeba go wspominać. 
W podróży tak po prostu dość klasycznie lubię poczytać, albo książkę albo gazety zupełna nuda, którą niestety wieczne trajkotanie uprzykrza. Dlatego z nadzieją patrzę na pomysł, który dość nieśmiało kiełkuje w PKP a mianowicie wagony ze strefą ciszy. Przedziały te mają być specjalnie oznaczone, i miejscówkę wybieramy przy zakupie biletu. 

Strefy ciszy w których niemile widziane są na przykład głośne rozmowy przez telefon nie są nowością. Tego typu rozwiązania funkcjonują w USA, a także w Francji, Holandii, Niemczecz i Czechach. 
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Dość trajkotania! Pendolino ze strefą ciszy?

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl