Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Dlaczego lubię Wrocławskie MPK?

Dlaczego lubię Wrocławskie MPK?

psy wrocław
Czasem mam dość, kiedy to w okolicach godziny 4 rano mój skacowany nie wiadomo czym królik łomocze poidełkiem i jednocześnie całą klatką, albo kiedy leżę pod ciepłą kołdrą, powoli odjeżdżam w stronę morfeusza a tu nadbiega pieseł z różowym piszczącym w niebogłosy narzędziem zbroni z miną "bawmy się będzie ekstra". No mam dość, ale tak jak z dziećmi szybko mi przechodzi. Bo i jedno i drugie przyjdzie przytuli się i matka zapomni. 
Zobacz także: Adoptuj zwierzaka - psiaki z Wrocławskiego Schroniska »
Moje zwierzaki są rozpuszczone jak dziadowski bicz, to wiedzą wszyscy. Chętnie dołączyłabym do tej gromadki jeszcze jakieś egzemplarze, ale na tę chwilę to byłoby zabójstwo. A takich, którzy na miłość czekają za schroniskowymi kratkami jest sporo. Piękna mała słodka kulka kusi, ale psy zaawansowane wiekowo też potrafią bardzo się odwdzięczyć, bardzo pokochać. 

psy wrocław
psy wrocław
psy wrocław
Swego czasu podróżując warszawskim metrem dostrzegłam na monitorach psiaki bodajże z Palucha, jak dla mnie świetny pomysł dotarcia do szerszej publiczności. Nawet jeśli jeden psiak znalazł dom, to ogromny sukces. Podobna akcja szykuje się nam we Wrocławiu - fajnie, że to w roku w którym stał się Europejską Stolicą Kultury. Zobaczcie jak wygląda spot, który będzie tam prezentowany. 

Wrocławskie schronisko liczy 180 podopiecznych, spora część to nie są młodzieniaszki. Przez większosć swojego życia miałam czworonożnego towarzysza, stare lata nie muszą być straszne. Ok, pół roku przed śmiercią mojej jamniczki pojawiły się problemy z chodzeniem, nie widziała, nie słyszała, ale te blisko 20 lat to przepiękny okres. 

psy wrocław
psy wrocław
psy wrocław
Wierzymy, że życie napisze psiakom historię z happy endem, nawet gdyby ta historia nie trwała długo. Codziennie z MPK Wrocław podróżuje około pół miliona pasażerów. Być może kilku podopiecznych znajdzie dom, a może ktoś będzie chciał wesprzeć schronisko lub rozpocząć przygodę z wolontariatem? Autorami krótkiego acz pięknego filmiku są Adrian Janisio, Kamil Kuć, Maciej Cichosz. Brawo MPK! Niech inne miasta biorą przykład! 
Autor: K. Szreder
1
Komentarze do:

Dlaczego lubię Wrocławskie MPK?

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Dlaczego lubię Wrocławskie MPK?

Ula // 25.01.2016 12.56

Również bije brawo wrocławskiemu MPK, piękny spot, bardzo fajna akcja. Wrocławskie MPK niech będzie wzorem dla innych polskich miast.


Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl