Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Debiut Odety Moro-Figurskiej w Rajdzie Barbórka

Debiut Odety Moro-Figurskiej w Rajdzie Barbórka

Odeta Moro-Figurska
Odeta Moro-Figurska (Kawa czy herbata?) i Bartłomiej Jakubowski (Teleexpress) poprowadzą najnowszą Kia Picanto przygotowaną do wyścigowych Mistrzostw Polski 2012.

Telewizyjna załoga będzie miała możliwość pokonania najsłynniejszego odcinka specjalnego w Polsce – ul. Karowej w centrum Warszawy, podczas pokazowego przejazdu w ramach Kryterium Asów. Swoje pierwsze spotkanie z „Panią Karową” zaliczy także Grzegorz Kubat, zwycięzca tegorocznego konkursu Kia Lotos Race 2011. Po jego prawej stronie w pucharowym Picanto zasiądzie Klaudia Podkalicka, zawodniczka Pucharu Picanto, a także instruktorka, która m.in. szkoliła finalistów projektu KLR 2011.

Odeta Moro-Figurska
Kia Picanto 2011
Kia Picanto 2011
Dla Odety Moro-Figurskiej będzie to debiut w wyścigowym samochodzie i naturalnie na legendarnej ul. Karowej. Bartłomiej Jakubowski, który poza pracą dziennikarza zajmuje się m.in. pilotowaniem rajdówki Mariusza Nowocienia, z którym wywalczyli tegoroczny Rajdowy Puchar Polski, już miał możliwość poznania tego odcinka specjalnego. Na razie nasi zawodnicy są po pierwszych testach w nowym Picanto, które wypadły bardzo obiecująco.
Po pierwsze jestem zaskoczona, jak wielką pracę fizyczną musi wykonywać kierowca wyczynowego samochodu”, mówiła po testach Odeta Moro-Figurska. „To z zewnątrz, dla laika wydaje się proste i łatwe, w końcu tylko jedzie się autem, ale w rzeczywistości trzeba mieć do tego siłę i kondycję. No i oczywiście umiejętności. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli z Bartkiem stworzyć „telewizyjną” załogę i pokazać się na ul. Karowej podczas tegorocznej Barbórki Warszawskiej. Dziękuję wszystkim, którzy dali nam taką możliwość i obiecuję, że postaramy się przejechać całą trasę, dając frajdę kibicom, naszym telewidzom i oczywiście sobie samym, bo to niesamowita przygoda”.

Teleexpress od lat promuje motorsport”, podkreśla Bartłomiej Jakubowski. „Ostatnio wspiera naszą załogę z Mariuszem Nowocieniem, a na Rajdzie Barbórka „Teleexpress” połączy siły z programem „Kawa czy Herbata?” i pojawi się na ul. Karowej. Pierwsze, wspólnie przejechane kilometry na torze policyjnym w Legionowie zapowiadają emocje, które z pewnością udzielą się kibicom. Tempo powinno być Teleexpressowe, a atmosfera pobudzająca niczym kawa i gorąca jak herbata”.

Przedsmak swojej nowej wyścigówki ma szansę poczuć tegoroczny triumfator konkursu Kia Lotos Race 2011, który wywalczył sobie miejsce w stawce zawodników Mistrzostw Kia Picanto w 2012 r oraz pucharowy samochód.

„Bardzo cieszę się, że dostałem taką szansę i że będę mógł nowym Picanto przejechać słynną Karową”, mówił Grzegorz Kubat. „To z pewnością będzie wielka frajda i mam nadzieję, że kibice na trasie też będą zadowoleni. To w końcu „rajdowa” premiera Picanto Race i chyba niewiele osób miało dotychczas szansę obejrzenia tego samochodu na żywo. Na testach udało mi się troszkę zaprzyjaźnić z tym samochodem, robi bardzo dobre wrażenie i jest łatwy w prowadzeniu. Ale w końcu taki powinien być samochód dla zawodników zaczynających swoją przygodę ze sportem motorowym. Zatem do zobaczenia na Karowej!”.

Jest mi niezmiernie miło, że będę mogła poprowadzić naszego „ucznia” podczas tego przejazdu”, powiedziała Klaudia Podkalicka. „To zawsze jest ogromna przyjemność, gdy można być częścią takiego wydarzenia jak „Kryterium Asów”. Oczywiście nasz plan nie obejmuje próby bicia rekordu trasy, ale będziemy chcieli ładnie i płynnie ją pokonać, demonstrując kibicom naszą wyścigówkę”.

Prezentacja nowego Kia Picanto Race na ul. Karowej będzie debiutem tego samochodu w tak znaczącym i popularnym święcie sportów motorowych jakim jest Barbórka Warszawska. Auto pojawi się na tej próbie dwukrotnie, a wszelkie informacje dotyczące warunków udziału w przyszłorocznych Wyścigowych Mistrzostwach Polski Kia Picanto będą dostępne podczas całego rajdu Barbórki - na stanowisku serwisowym na Bemowie oraz przy ul. Karowej.

Bieżące informacje będą też wkrótce zamieszczone na stronie www.kialotosrace.pl. Do lutego 2012 będzie prowadzona rekrutacja zawodników do mistrzostw oraz sprzedaż samochodów. Wszelkie pytania na ten temat należy kierować na adres klr@kia.com.pl.  Kalendarz cyklu przewiduje sześć podwójnych rund w sezonie, z czego dwie odbędą się na torze w Poznaniu, a pozostałe za granicą.

Mistrzostwa najprawdopodobniej otworzy majowy wyścig na torze Eurospeedway Lausitz w Niemczech, gdzie Kia Lotos Race będzie towarzyszyć rywalizacji w serii DTM.
Autor: E. Domańska
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Debiut Odety Moro-Figurskiej w Rajdzie Barbórka

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl