Strona główna » Aktualności » Dbaj o szczegóły unikniesz mandatu

Dbaj o szczegóły unikniesz mandatu

czysty samochód
Dodano: 01. 04. 2014
Tagi: Prawo, Mandat

Mandat - czyli uszczerbek w portfelu za nieuwagę, roztargnienie lub po prostu bezmyślność. Za niektóre przewinienia zapłacimy mniej, ale to zawsze osłabienie domowego budżetu! Czy wiesz że za oddalenie się od auta przy zapalonym silniku możesz otrzymać mandat? Brzmi absurdalnie? A jednak!  

czysty samochód
czysty samochód
czysty samochód
-Zmotoryzowani powinni uczulić się także na oddalanie się od pojazdu kiedy silnik jest w ruchu - mówi Katarzyna Florkowska. Wielu uczestników ruchu nawet nie zdaje sobie sprawy, że jest to przewinienie i może zubożyć portfel o kwotę 50 zł. Specjaliści podkreślają, że odpalanie silnika na postoju nie opłaca się zarówno ekonomicznie jak i ekologicznie.
Nie pochwalamy przekraczania prędkości, ale jazda niczym medytacja mnicha buddyjskiego też nie jest wskazana. Jeśli poruszasz się po drodze zbyt wolno, utrudniasz ruch. Za takie działanie możesz otrzymać mandat od 50 do 200zł.

Jeśli zdecydujemy się wyjechać na ulice pojazdem, który jest nienależycie zaopatrzony w urządzenia, bądź urządzenia te działają niewłaściwie narażamy się na karę od 50 do 200 zł. Za zaśmiecanie i zanieczyszczanie drogi publiczej grozi mandat podobnej wysokości.

Ostrożnie także z grzebaniem przy tablicach rejestracyjnych. Ozdabianie tablic lub ich zasłanianie może skończyć się grzywną 50 zł. Tę samą kwotę zapłacą kierowcy zawodowi za palenie w trakcie jazdy.

Policja
Policja
Policja
Zima często zaskakuje drogowców to prawda, niestety nie jest to usprawiedliwieniem dla brudnego auta a konkretniej tablic rejestracyjnych. Te musza być czytelne i widoczne z przynajmniej dwudziestu metrów. Nie istotne czy celowo przysłoniliśmy tablice aby uniknąć zdjęć z fotoradaru czy po prostu nie chciało nam sie myć auta, możemy narazić się na mandat wysokości 200zł.
Autor: K. Szreder
Źródło: korkowo.pl
0
Komentarze do:

Dbaj o szczegóły unikniesz mandatu

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl