Strona główna » Motocykle » Aktualności - motocykle » Czym kierować się przy zakupie pierwszego motocyklu?

Czym kierować się przy zakupie pierwszego motocyklu?

Dodano: 08. 09. 2016
Tagi: Honda, Aprilia, Kobieta, Kobieta na motocyklu, Junak, Cagiva

Każdy aspirujący motocyklista na pewno nie raz zastanawia się jaki motocykl wybrać na początek. Obecnie najwięcej użytkowników zainteresowanych jest motocyklami o pojemności 125 ccm. W przypadku zakupu modelu dla osoby początkującej dobrze jest wybrać nowy motocykl.

Aby zakupić motocykl dla początkujących dobrze jest wybrać salon motocyklowy w Warszawie czy też inny mieście. Można oczywiście kupić motocykl używany, jednak warto być pewnym jakości kupionej maszyny. 


Warto poprosić kogoś o pomoc w wyborze takiego modelu, kogoś kto będzie w stanie ocenić faktyczny stan maszyny, byśmy nie kupili przysłowiowego kota w worku.

Jaki model wybrać?
Na rynku istnieje wiele różnych firm wśród, których jednym z całkiem popularnych jest marka Junak. Przed wybraniem konkretnego modelu warto wiedzieć, czym powinien charakteryzować się motocykl dla początkującego. Dobrze by było, aby motocykl posiadał prostą konstrukcję silnika. Dzięki temu nawet jeżeli wystąpią jakieś awarie silnika to da się je łatwo naprawić. Warto zadbać także o takie parametry jak niskie spalanie, dobrze zestrojone zawieszenie, które nie może być ani zbyt miękkie, ani zbyt twarde, oraz przede wszystkim być 4 suwem.
Motoryzacja się bardzo mocno rozwija co sprawia, że każdy bezproblemowo na rynku znajdzie motocykl spełniający te parametry. Przykładowymi motocyklami polecanymi dla początkujących są: Cagiva Mito 125, Honda CBR 125 czy też Aprilla RS 125. Na pierwszy motocykl warto wybrać model dobry dla początkującego. Wiadomo, z czasem możemy zmienić model na większy, silniejszy. Jednak na początek, do momentu opanowania sztuki bezpiecznej jazdy zarówno dla kierowcy, jak i dla pozostałych  uczestników ruchu, lepiej pozostać przy słabszym modelu.
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Czym kierować się przy zakupie pierwszego motocyklu?

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: