Strona główna » Serwis główny » Mama za kierownicą » Czy można zredukować liczbę ofiar wypadków do zera? Volvo twierdzi że tak!

Czy można zredukować liczbę ofiar wypadków do zera? Volvo twierdzi że tak!

volvo foteliki
Dodano: 13. 05. 2016
Tagi: Wypadki samochodowe, Wypadki

Pierwsza myśl jeśli pada hasło: skandynawskie drogi? Zdecydowanie bezpieczeństwo! W ubiegłym roku informowałyśmy Was, że w Norwegii do grudnia na drogach nie zginęło ani jedno dziecko do lat 10! Szwedzi nie chcą być gorsi, ba idą dalej! Hakan Samuelsson prezydent i dyrektor generalny Volvo ogłosił śmiałe plany marki, która chce do 2020 roku zredukować do zera liczbę osób które poniosły śmierć w samochodach Volvo. Bardzo, bardzo odważnie! 

volvo foteliki
volvo foteliki
volvo foteliki
Jednym z elementów realizacji tego programu jest wprowadzenie do oferty fotelików dziecięcych z najwyższą klasą bezpieczeńśtwa. -Skupiliśmy się na dzieciach i temu, by zapewnić im maksimum bezpieczeństwa, niezależnie od ich rozmiarów i wieku. Korzyści pod względem ochrony są niepodważalne, a pomimo to, tak wielu rodziców nieświadomie pozwala swoim dzieciom podróżować z fotelikami przymocowanymi w stronę jazdy w zbyt wczesnym wieku. Jednym z powodów takich decyzji jest komfort – po prostu dzieci narzekają, że nie mają dostatecznie dużo przestrzeni na nogi lub też skarżą się na to, że jest im zbyt ciepło przez źle dobraną tapicerkę - mówi Lotta Jakobsson. 


Dlatego też do stworzenia fotelików wykorzystano materiały najwyższej jakości jak na przykład oddychająca wełna. Projektanci skupili się na tych najmłodszych pasażerach którzy nie ukończyli roku, ale Volvo podkreśla że przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy jest zalecane nawet do 6 roku życia. Foteliki mają trafić do sprzedaży już w czerwcu tego roku. 
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Czy można zredukować liczbę ofiar wypadków do zera? Volvo twierdzi że tak!

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: