Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Cztery MINI ALL4 Racing w Baja Poland

Cztery MINI ALL4 Racing w Baja Poland

Dodano: 26. 08. 2016
Tagi: Hołowczyc, Przygoński, Dakar, Wyścigi, MINI ALL4 Racing

Rajd Baja Poland to siódma runda FIA Cross Country World Cup I w tym roku trwa cztery dni – od 25 do 28 sierpnia. Rajd rozpocznie się w Szczecinie, a siedem odcinków specjalnych zostanie zorganizowanych w okolicy Dobrej, Lubieszyna, oraz terenów wojskowych niedaleko Drawska Pomorskiego.
Pierwszy odcinek testowy zaplanowano na piątek, 26 sierpnia – po jego zakończeniu, kierowcy będą mogli dokonać ostatnich modyfikacji samochodów. W piątkowy wieczór wszyscy zawodnicy zmierzą się z czasem, na superoesie w obrębie Szczecina, którego wyniki pozwolą ok określić kolejność startową do sobotnich z odcinków specjalnych.
Kolejna edycja Baja Poland dostarczy kibicom sporo rajdowych emocji, szczególnie że w tym mają kolejny powód, aby dopingować z powrót na trasy polskiego asa rajdowego Krzysztof Hołowczyc, który ogłosił zakończenie kariery rajdowej na mecie Baja Poland 2015. Tegoroczny rajd ma być dla Hołowczyca jednorazową imprezą. Jak tłumaczy kierowca, chce znów stoczyć sportową rywalizację na trasach, na których odniósł wcześniejsze ważne sukcesy w swojej karierze w rajdach terenowych. Krzysztof Hołowczyc ma na swoim koncie aż 5 zwycięstw w siedmioletniej historii rajdów Baja Poland – ostatnie, w 2015 roku odniósł jadąc, podobnie jak w tym roku, MINI ALL4 Racing.

“Baja Poland zajmuje w moim sercu wyjątkowe miejsce. Odnieść pięć zwycięstw w tak trudnym rajdzie wiele dla mnie znaczy. Mam nadzieję, że w tym roku dołożę kolejne, ale konkurencja będzie wyjątkowo trudna. Mam najlepszy samochód – MINI ALL4 Racing i jadę w teamie X-raid, więc na pewno damy z siebie wszystko na trasie.”
Pilotem Krzysztofa Hołowczyca będzie Łukasz Kurzeja, a popularny Hołek wystartuje reprezentując barwy X-raid Team, tego samego, z którym w 2015 roku odniósł swój największy sukces w Rajdzie Dakar.

Oprócz Hołowczyca w COLUMNA MEDICA Baja Poland, za kierownicą MINI ALL4 Racing wystartuje Kuba Przygoński, którego pilotem będzie Belg Tom Colsoul. W trzecim MINI pojadą chilijski kierowca Boris Garafulic i jego portugalski pilot Filipe Palmeiro. W ostatnim MINI All4 Racing startującym w tegorocznym Baja Poland pojedzie doświadczony duński zespół – Erik van Loon i Wouter Rosegaar, którzy na pewno powalczą o wysoką lokatę na liczącej 788 km trasie.Wszystkie załogi jadące MINI All4 Racing mają ogromne doświadczenie w różnego rodzaju rajdach, a dla części z nich start w tegorocznym Baja Poland stanowi cenny element przygotowań do Rajdu Dakar 2017.

Rajd Dakar to impreza uznawana za największe wyzwanie w rajdach długodystansowych. Na trasie rajdu Dakar niezbędny jest zarówno najwyższej klasy sprzęt, ale przede wszystkim doświadczenie i umiejętności załogi, oraz wsparcie teamu – tylko taka kombinacja pozwala odnieść sukces na liczącej blisko 10.000 km trasie. Trasie, na której MINI ALL4 Racing zwyciężało aż cztery razy z rzędu.

Więcej informacji na temat rajdu Baja Poland jest dostępne na stronie: www.bajapoland.eu.

2016   Baja Poland : Kierowcy jadący MINI ALL4 Racing

Kierowca

Pilot

Team

Krzysztof Holowczyc (POL)

Lukasz Kurzeja (POL)

X-raid Team

Jakub ‘Kuba’ Przygonski (POL)

Tom Colsoul
(BEL)

ORLEN Team

Erik van Loon
(NDL)

Wouter Rosegaar (NDL)

Van Loon Racing

Boris Garafulic (CHL)

Filipe Palmeiro (POR)

X-raid Team Kalendarz rajdów Cross Country FIA World Cup 2016:

19/02 – 22/02 Baja Russia
02/04 – 07/04 Abu Dhabi Desert Challenge
17/04 – 22/04 Sealine Cross-Country Rally Qatar
23/06 – 26/06 Italian Baja
22/07 – 24/07 Baja Aragón
11/08 – 14/08 HunGarian Baja
25/08 – 28/08 Baja Poland
03/10 – 08/10 Rallye Oilibya du Maroc
21/10 – 23/10 Baja Portalegre 500
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Cztery MINI ALL4 Racing w Baja Poland

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: