Strona główna » Motocykle » Aktualności - motocykle » Custom bike: Honda XLR250R Mother Machine

Custom bike: Honda XLR250R Mother Machine

Honda XLR250R
Dodano: 19. 01. 2016
Tagi: Honda, Custom bike, Honda XLR250R

Japonia jest wyjątkowym krajem, powstają w niej nietuzinkowe pojazdy na czterech lub na dwóch kołach.

Jednym z tunerów specjalizujących się w modyfikacji i budowie motocykli jest firma Ask Motorcycles. Na targi motoryzacyjne 2015 Mooneyes zaprojektowała unikalną wersję Hondy XLR250R.

Honda XLR250R
Honda XLR250R
Honda XLR250R
Głównym twórcą maszyny prezentowanej na zdjęciach jest Rad Yamamoto, który wyznaje zasadę, że motocykl powinien być „bardzo wąski, niski i długi”. Motyw ten znajduje również swoje odzwierciedlenie w Hondzie XLR250R Mother Machine.
Silnik został zrewitalizowany i pomalowany czarną farbą, a pokrywa silnika lśni niczym lustro. W chłodnicy zamontowano nowe żeberka. Rama motocykla została ręcznie wykonana wokół silnika.

Dźwignia zmiany biegów standardowo wymaga ruchu stopy, natomiast klamka sprzęgła zlokalizowana jest za kanapą (rozwiązanie to jest całkiem dobrze widoczne na zdjęciach). To dość radykalne rozwiązanie i wydaje się niezbyt bezpieczne, ale to w końcu custom bike – musi być zatem unikalny i czymś zaskakiwać. 
Honda XLR250R
Honda XLR250R
Honda XLR250R

Honda XLR250R
Autor: E. Domańska
Źródło: ae
0
Komentarze do:

Custom bike: Honda XLR250R Mother Machine

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: