Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Chwilowe ogródki Twizy, jako eko wizja miasta

Chwilowe ogródki Twizy, jako eko wizja miasta

Dodano: 23. 06. 2013
Tagi: Renault, Ekologia, Eko-jazda, Renault Twizy, Eko-ogródki

Renault wprowadza na polski rynek pojazd elektryczny, Twizy, prezentując go w oryginalnych tymczasowych ogródkach.

W każdy weekend, od 22 czerwca do 7 lipca br. pojawią się w Warszawie Chwilowe Ogródki Twizy. Zaprojektowane przez architekta krajobrazu, Krzysztofa Hermana, symbolizują zieloną wizję miasta – łatwego przemieszczania się oraz minimalistycznego parkowania, bez spalin i hałasu.


Te oryginalne ekoogródki można nie tylko obejrzeć, ale także w nich wypocząć korzystając z przygotowanych miejsc do siedzenia.

Każdy ogródek zajmuje powierzchnię porównywalną do dwóch miejsc parkingowych, a stojący w nich pojazd Twizy zajmuje zaledwie jedną czwartą tej przestrzeni. Twizy daje początek nowej epoce pojazdów elektrycznych, które odmienią nasze miasta.
Zero spalin podczas jazdy. Zero hałasu. Maksimum designu. Twizy to ultramobilny, w 100% elektryczny pojazd dla dwóch osób, który można ładować w zwykłym gniazdku elektrycznym, intuicyjny i prosty w użyciu, bezpieczny i komfortowy. Twizy, zaprojektowane przez Renault Sport, jest już dostępne w Polsce.

Pierwszy chwilowy ogródek stanie przed Zamkiem Ujazdowskim w dniach 22-23 czerwca i będzie elementem inauguracji tegorocznej edycji Zielonego Jazdowa. Będzie to także okazja dla mieszkańców Warszawy do przetestowania kilku modeli samochodów elektrycznych Renault: Twizy, Fluence Z.E. i Kangoo Z.E. 

Ekspozycje chwilowego ogródka Twizy:
  • 22-23 czerwca, ul. Jazdów 2, przed Zamkiem Ujazdowskim od godz. 11.00 22 czerwca do godz. 17.00 23 czerwca,
  • 27-30 czerwca, ul. Krucza 47, przy restauracji La Tomatina od godz. 9.00 27 czerwca do godz.17.00 30 czerwca,
  • 5-7 lipca, ul. Nowy Świat 6/12, przy restauracji La Bodega od godz.9.00 5 lipca do godz. 17.00 7 lipca.

Projekty ogródków, a później zdjęcia z ich realizacji można obejrzeć na facebook.com/RenaultPolska. Na tym samym profilu do zdobycia koszulki Twizy, zaprojektowane przez Monikę Błędowską, która stworzyła markę Col Claudine oraz do wygrania Twizy na kilkudniowe testy. 
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Chwilowe ogródki Twizy, jako eko wizja miasta

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: