Strona główna » Motocykle » Aktualności - motocykle » Byle dalej, czyli 888 dni dookoła świata

Byle dalej, czyli 888 dni dookoła świata

Byle dalej. W 888 dni dookoła świata
W najbliższy czwartek, 19 marca o godz. 19.00, odbędzie się pokaz slajdów „Byle dalej, czyli w 888 dni dookoła świata" autorstwa Marty Owczarek i Bartka Skowrońskiego. Pokaz odbędzie się w ramach cyklu „Slajdy In Mundo w Lunie” (Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa).

888 dni, 160 000 km, 24 państwa, 17 par zdartych klapek, 2 zaćmienia słońca, 2 złamane nogi … czyli esencja ponad dwuletniej podróży dookoła świata. Pieszo przez mongolskie stepy, rowerami elektrycznymi przez południowe Chiny, skuterami przez Indochiny, statkiem po wyspach Pacyfiku, samochodem na „skróty” przez australijski Outback, rowerami w strugach deszczu i potu przez góry Nowej Zelandii, motocyklami przez Amerykę Południową. Popłyniemy na Wyspy Marshalla, w miejsca, gdzie nie stanęła wcześniej noga turysty.

Byle dalej. W 888 dni dookoła świata
źródło: Facebook
Opowiemy, jak w Ameryce Południowej nauczyć się jazdy na motocyklach i podróżować na nich przez niemal rok po bezdrożach, wysokościach sięgających 5000 m n.p.m., wśród solnisk, wulkanów i wściekle turkusowych jezior. Jak przetrwać trudne momenty: kraksę i załamaną nogę. Zdradzimy, jak złapać w Nowej Zelandii rybę bez użycia wędki ani haczyka i jak dziś żyją Indianie Huaorani w głębi ekwadorskiej selwy. Jednym słowem opowieść o życiu w drodze.
Marta Owczarek (rocznik 1977), adwokat i Bartek Skowroński (rocznik 1975), z wykształcenia poligraf, autorzy książki „Byle dalej. W 888 dni dookoła świata” wydanej przez Świat Książki/Weltbild.

Bartek samodzielne podróże rozpoczął jeszcze na studniach. Najpierw, pod koniec wojny na Bałkanach, samotnie przejechał rejony byłej Jugosławii. Kolejne wyjazdy wyznaczały mu zaćmienia Słońca. W ten sposób dotarł do północnej Turcji oraz Afryki: Zimbabwe, Mozambiku i Zambii. Pokonał też pieszo ponad 500 km po Kamczatce, dochodząc do słynnej doliny gejzerów.

Z Martą poznali się na Wyspach Alandzkich i odtąd wykorzystywali każdą wolną chwilę, aby wspólnie podróżować. Przemierzyli razem m.in. Białoruś, Gruzję, Azerbejdżan, wyjechali również do Ghany na kolejne zaćmienie Słońca. Właśnie w Ghanie narodził się pomysł, by zrealizować największe marzenie ich życia – podróż dookoła świata. Do domu wrócili po dwóch i pół roku, a dokładnie 888 dniach.

Okazało się jednak, że nie potrafią dłużej wieść „normalnego” życia. W maju 2013 wyruszyli kolejny raz w drogę, tym razem dwoma motocyklami do Azji Centralnej, Afganistanu i na Bliski Wschód. Więcej o tej podróży na www.byledalej.com.

Bilety do nabycia w przedsprzedaży na stronie kina Luna (w cenie 15 zł).

Autor: E. Domańska
Źródło: Facebook
0
Komentarze do:

Byle dalej, czyli 888 dni dookoła świata

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl