Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Bulli T2 oraz e-load Up! elektryfikują Hanower

Bulli T2 oraz e-load Up! elektryfikują Hanower

Volkswagen Bulli T2
Hanower pod napięciem – transport elektryczny między wyobrażeniem, a rzeczywistością” - pod tym hasłem marka Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje w Muzeum Historycznym w Hanowerze dwa pojazdy: historycznego Bulli T2 oraz współczesnego e-load Up!

Trwająca od 10 lutego do 14 czerwca 2015 roku wystawa przybliża historię pojazdów elektrycznych, umożliwiając jednocześnie spojrzenie w przyszłość transportu wykorzystującego mobilność elektryczną. Wystawa powstała we współpracy Muzeum Niemieckiego w Monachium z Muzeum Historycznym w Hanowerze. Marka Volkswagen Samochody Użytkowe jest jej partnerem.

Volkswagen Bulli T2
Volkswagen Bulli T2
Volkswagen e-load Up!
Bulli T2 z napędem elektrycznym oraz e-load Up! są głównymi atrakcjami wystawy w Muzeum Historycznym. Model T2 (wypożyczony przez stowarzyszenie miłośników T2, przyjaciele VW Busa 1967-1979) na początku lat 70. wykraczał poza granice swoich czasów. Samochód wyposażono w elektryczny zespół napędowy, wyznaczający trendy przyszłości i budzący wówczas ogromne zainteresowanie. Jednocześnie jednak z powodu ciężkiego akumulatora, wysokich kosztów produkcji oraz niewielkiego zasięgu nie mógł spełnić tych samych wymagań, co pojazdy z tradycyjnym napędem.
Dzisiaj kierunek ku przyszłości wskazuje nowy Volkswagen e-load Up! To mały wszechstronny samochód dostawczy, szczególnie dobrze nadający się do transportu w warunkach miejskich – nie emituje żadnych szkodliwych substancji, a w przedziale ładunkowym o pojemności 990 litrów, sięgającym od drzwi bagażnika po kratkę oddzielającą bagażnik od kabiny pasażerskiej, można umieścić ładunek o masie 285 kg.

Volkswagen e-load Up!
Zwrotny, elektryczny samochód z nadwoziem mającym długość zaledwie 3,54 m świetnie nadaje się jako środek transportu dla serwisantów, kurierów i dostawców towarów, rozwozicieli pizzy czy służb socjalnych. Jednostka napędowa modelu VW e-load Up! nie wydaje niemal żadnych dźwięków. Elektryczny silnik o mocy 62 kW/82 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 210 niutonometrów, zapewnia temu maluchowi przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu zaledwie 12,4 s, a prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie do 130 km/h.

To wystarczające osiągi, by w gęstym ruchu miejskim samochód ten mógł wykazać się dynamiką. Zintegrowany z podłogą akumulator litowo-jonowy ma pojemność 18,7 kWh. Po jego naładowaniu samochód może przejechać do 160 km (wg normy NEDC), co jest możliwe dzięki niskiej masie własnej pojazdu.
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Bulli T2 oraz e-load Up! elektryfikują Hanower

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: