Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Buggy Smart T3 na Dakar dla Podkalickiej i Madej?

Buggy Smart T3 na Dakar dla Podkalickiej i Madej?

Klaudia Podkalicka i Joanna Madej
Buggy Smart T3 to samochód, którym kierowca Klaudia Podkalicka i pilot Joanna Madej - pierwsza polska kobieca załoga w cross country - chcą wystartować w przyszłorocznym Rajdzie Dakar.

Zawodniczki wróciły właśnie z Hiszpanii, gdzie testowały nowy pojazd.

- Testy w pełni spełniły nasze oczekiwania. Buggy Smart T3 to niespotykane połączenie oryginalnej bazy samochodu terenowego z lekką karoserią miejskiego pojazdu, co czyni go absolutną atrakcją dla każdego widza - powiedziała PAP Madej.

Klaudia Podkalicka i Joanna Madej
Konstrukcja samochodu wybranego przez Polki oparta jest na pojeździe terenowym Polaris RZR XP 900, który wygrał Dakar 2013 w kategorii T3. Przy wadze 500 kg czterosuwowy silnik w układzie V-Twin generuje moc i moment obrotowy pozwalające, zdaniem zawodniczek, na szybkie i sprawne poruszanie się w najcięższym nawet terenie.
- Pojazd spełnia wszystkie normy Międzynarodowej Federacji Samochodowej i jest przygotowany do startów w rajdach cross country. Ma wbudowane niezbędne systemy bezpieczeństwa i nawigacyjne - dodała Madej.

Podkalicka i Madej w ub. roku stworzyły pierwszą w Polsce załogę kobiecą w rajdach cross country. Od początku podkreślały, że ich celem jest start w Dakarze, który byłby ukoronowaniem ich dotychczasowych występów.

Córka Mariusza Podkalickiego - czterokrotnego mistrza i trzykrotnego wicemistrza Polski w wyścigach samochodowych - to m.in. najszybsza kobieta w Kia Picanto Cup (2006 rok) i w 46. Rajdzie Barbórki (2008) oraz wicemistrzyni ADAC Logan Cup (2007). Z kolei Madej to m.in. mistrzyni Polski w klasie Super 1600 (2007) i druga wicemistrzyni kraju w Rajdowym Pucharze Peugeota 206 (2002).

W ub. roku wspólnie wystartowały w rajdzie Baja Poland 2012, rundzie Pucharu Świata w Rajdach Terenowych FIA, w którym zajęły siódme miejsce.
Autor: .
Źródło: 24kurier
0
Komentarze do:

Buggy Smart T3 na Dakar dla Podkalickiej i Madej?

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: