Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Bezpieczny weekend majowy - jak się do niego przygotować?

Bezpieczny weekend majowy - jak się do niego przygotować?

310 wypadków drogowych, w których zginęło 30 osób, a 408 zostało rannych – to czarne statystyki ubiegłorocznej majówki.

Jak będzie w tym roku? Pogoda zachęca do wyjazdu i spędzenia czasu wolnego poza domem. Jednak do podróży warto się przygotować – radzą eksperci i jednocześnie apelują do kierowców o wyobraźnię na drodze.


„Kiedy wyjeżdżamy w dłuższą podróż, powinniśmy przede wszystkim założyć sobie 20-procentową rezerwę czasową. W przypadku gdy towarzyszy nam presja czasu, zaczynamy ryzykować, podejmujemy złe decyzje na drodze i sami narażamy się na wypadek” – mówi serwisowi infoWire.pl Wojciech Szajnert ze Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Drugą ważną kwestią jest zadbanie o stan techniczny auta. Jeśli obawiamy się, że coś jest z nim nie tak, zróbmy przegląd pojazdu lub oddajmy go na kilka dni do mechanika. Zwiększy to szanse na dojechanie do celu bez żadnych awarii.

Po trzecie pamiętajmy o odpowiednim załadowaniu bagażu do samochodu. Koniecznie postarajmy się, żeby w środku auta nie znajdowały się żadne luźne przedmioty, zwłaszcza ciężkie i ostre. W razie wypadku mogą nam one wyrządzić krzywdę. Jeśli nasze schowki, bagażnik oraz boks dachowy okażą się zbyt małe, niezmieszczony w nich bagaż należy przymocować pasami do siedzenia.

Wojciech Szajnert – Szkoła Bezpiecznej Jazdy Renault; o tym, co zrobić, żeby wyjazd na majówkę był bezpieczny, oraz o czym pamiętać, kiedy wyjeżdżamy za granicę

 

Autor: .
Źródło: infoWire
0
Komentarze do:

Bezpieczny weekend majowy - jak się do niego przygotować?

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl