Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Na wakacje dojedź zrelaksowana!

Na wakacje dojedź zrelaksowana!

Podróże samochodem
Dodano: 07. 07. 2013
Tagi: Wakacje, Podróże, Weekend, Wczasy, Wakacje samochodem

Lato, lato, lato czeka, razem z latem czeka rzeka, a niektórych również ból kręgosłupa. Niestety podróż z Krakowa do Gdańska to przynajmniej 7 godzin spędzonych za kółkiem. Jak oszczędzić sobie niepotrzebnego bólu w trakcie i po podróży? 

BAGAŻ
Wybieramy odpowiednią walizkę lub torbę. Najlepiej sprawdzą się te z uchwytem i na kółkach (najlepiej czterech można nią swobodnie manewrować), łatwo ją przemieścić bez konieczności dźwigania. Nie bez znaczenia jest zawartość walizki. Zróbmy listę, na kilka dni przed i trzymajmy się jej konsekwentnie. Czy naprawdę na wakacjach niezbędna jest Ci suszarka i prostownica? Może włosy również zasłużyły na odpoczynek?

Postaraj się rozłożyć rzeczy równomiernie, te najcięższe zawsze na dole! Ważne! Pakując torby do bagażnika uginamy nogi i zachowujemy proste plecy. 
Podróże samochodem
Podróże samochodem
Podróże samochodem

ODZIEŻ
Wbrew pozorom to bardzo ważny aspekt. Obcisłe rurki z pewnością są bardzo efektowne, ale blokują swobodny przepływ krwi, co może prowadzić do opuchnięć. Warto na czas podróży wybrać ubrania luźne, bezuciskowe z przewiewnych materiałów. 

ERGONOMIA
Obecnie wiele aut, posiada system dopasowywania kształtu siedziska do ciała prowadzącego. Jeśli nie mamy takiej funkcji, warto pamiętać o tym, aby oparcie i siedzisko tworzyły kąt lekko rozwarty, a szczyt zagłówka znajdował się na wysokości czubka głowy. Wszystko co niezbędne, jak na przykład pieniędze do zapłacenia za przejazd przez autostradę czy dokumenty, trzymajmy w zasięgu ręki.

ODPOCZYNEK
Jest niezbędny, morze nie wyparuje, a góry nagle nie znikną pod powierzchnią ziemi. Kilka prostych ćwiczeń, rozciąganie czy rozmasowanie bolących miejsc wpłyną pozytywnie również na psychikę. Warto zrobić przerwę na piknik i chociaż przez chwilę potrzymać nogi w górze - ta pozycja Cię zrelaksuje i ułatwi przepływ krwi żylnej.
Podróże samochodem
Podróże samochodem
Podróże samochodem
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Na wakacje dojedź zrelaksowana!

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl