Strona główna » Motocykle » Aktualności - motocykle » Ania Jackowska w drodze do Inchcape Rock

Ania Jackowska w drodze do Inchcape Rock

Ania Jackowska w drodze do Inchcape Rock
Ania Jackowska, autorka książek, podróżniczka,  realizująca swój autorski projekt „Jedna kobieta, jeden motocykl, wiele kultur”, 11 czerwca, na motocyklu BMW F700 GS, w Tunebridge Walls, rozpoczęła niemal miesięczną podróż po Szkocji i malowniczych archipelagach: Hebryd, Orkadów i Szetlandów.

Ania Jackowska w drodze do Inchcape Rock
Ze swoją kolejną, samotną podróżą wiąże pewne wyobrażenia: „Szkocja – surowa i dzika. Owiana mgłą i nutką tajemnicy. Piękna w swojej krajobrazowej różnorodności: atlantyckie wyspy, jeziora, rzeki, góry. Ponoć za zakrętem kryje się tu jakaś niespodzianka: niesamowity widok, zaskakująca legenda.
Zapierającej dech w piersiach przyrodzie towarzyszy niezwykłe dziedzictwo historyczne. W Szkocji historia z teraźniejszością miesza się i potrafi zaskoczyć smakiem jak oryginalne Whiskey Blended. Chociaż perełkami są tu oczywiście Single Malt’s.

Na dobry początek Hebrydy  i jedna z piękniejszych wysp świata Skye. Tutaj na chwilę się zatrzymam i... ruszę biegiem na jeden z najbardziej krajobrazowych Półmaratonów Świata! Motocyklem na półmaraton! Moje dwie pasje uścisną sobie wreszcie dłoń.

Potem wrócę na stały ląd i pojadę na północ w kierunku malowniczych archipelagów Orkad i Szetlandów. Będziemy niemalże na końcu świata! Dalej nie pojedziemy, bo na południu czeka słynna latarnia morska Inchcape Rock. Moja podróż zakończy się w Edynburgu - stolicy pretendującej do miana "Aten Północy". Co prawda do tego tytułu, w miejscowym "Panteonie" brakuje kilku kolumn, ale taka już szkocka natura.

Oby tylko GS nie jechał pod prąd... To znaczy, żebym ja nie pojechała, zapominając o tym, że w kraju whisky ruch jest lewostronny. Nie planuję wchodzić w rolę Sherlocka Holmsa i rozwiązywać tajemnic św. Grala ani tego, co kryje się pod szkockimi kiltami. Zobaczymy, może niektóre zagadki same się rozwiążą...”


Jest to kolejna wyprawa Ani Jackowskiej, wcześniejsze wyprawy obejmowały Maroko (2008), Syrię (2009), Bałkany ("Moto Balkan Cooltour 2010"), za którą Ania została uhonorowana nagrodą „Traveler” National Geographic, USA (2011), Argentynę (2012), kraje Europy południowo-zachodniej.

Sponsorami tegorocznej wyprawy są: BMW Inchcape, BMW Motorrad, Polski Związek Motorowy, Cobi Poland, Metzeler. Wsparcia sprzętowego udzieli: Canon Polska i DriftInnovation, High Level Center.
Autor: ED
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Ania Jackowska w drodze do Inchcape Rock

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: